ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גבי לוין נגד קאלשמרדכי נכסים ובנין בע"מ :

בפני כבוד השופט רונן פלג

התובעת
גבי לוין

נגד

הנתבעים

  1. קאלשמרדכי נכסים ובנין (94) בע"מ
  2. דויד קאלש

החלטה

1. בדיון שהתקיים ביום 22/4/15 מונה מהנדס הבניין יקי נחמן כמומחה מטעם בית המשפט, ואולם המינוי בוטל לאחר שהוברר כי המומחה הנ"ל בדק בעבר את הדירה נשוא התביעה מטעם מבטחת התובעת.

2. כאמור בפרוטוקול הדיון, בית המשפט סבור כי כדי לקדם את ההליכים יש להורות על מינויו של מהנדס בניין מומחה מטעם בית המשפט, על מנת שיחווה את דעתו בעניינים השנויים במחלוקת בין הצדדים אשר בתחום מומחיותו ואשר פורטו בכתבי הטענות.

3. בהתאם לכך, אני ממנה את מהנדס הבניין מר צבי רון (כתובת: מגדלי בסר X דרך בן גוריון 1 בני ברק ; טל': 03-XXXX030 פקס': 0 3-5782211) כמומחה מטעם בית המשפט.

4. תשומת לב המומחה לכך, שבמקרה זה כבר תוקנו הליקויים בדירת התובעת על כל המשתמע מכך, ובכלל זה הצורך לעיין במסמכים שונים הקשורים בתיקון ובליקויים הנטענים.

5. הצדדים ימציאו למומחה, בתוך 14 יום מהיום, את פרוטוקול הדיון האחרון ואת כתבי הטענות, בצירוף כל מסמך רלוונטי הנחוץ למומחה לדעתם. כל מסמך שיישלח למומחה יועבר גם לעיונו של הצד שכנגד. בנוסף וכמובן מאליו יועברו לעיונו של המומחה מסמכים אשר יתבקשו על ידו.

6. מועד הביקור במקום על ידי המומחה ייקבע מראש בתיאום עם ב"כ הצדדים. השתתפות בעלי הדין ובאי כוחם בביקור מותרת, ואולם לא תותר השתתפות המומחה מטעם התובעת.

7. שכרו של המומחה ישולם על ידי הצדדים ויהווה חלק מהוצאות המשפט. בשים לב לכך שמטעם התובעת כבר הוגשה חוו"ד ואילו מטעם הנתבעים לא הוגשה חוו"ד, הרי שבשלב זה התובעת תישא בשליש מעלות שכה"ט ואילו הנתבעים יישאו בשני שלישים.

8. המומחה מתבקש להגיש את חוות דעתו עד לא יאוחר מיום 1/8/15 ולאחר שישולם לו שכר טרחתו.

9. שאלות הבהרה תישלחנה אל המומחה בתוך 15 יום מעת קבלת חוות הדעת. המומחה ישיב להן בתוך 15 יום מעת קבלתן.

10. המזכירות תעביר העתק של ההחלטה למומחה מטעם בית המשפט בצירוף פרוטוקול הדיון מיום 22/4/15.

11. נקבע לתזכורת פנימית למעקב אחר קבלת חוות דעת המומחה מטעם בית המשפט ליום 10/8/15.

ניתנה היום, כ"ב אייר תשע"ה, 11 מאי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גבי לוין
נתבע: קאלשמרדכי נכסים ובנין בע"מ
שופט :
עורכי דין: