ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהודה אלעזר נגד המוסד לביטוח לאומי :

12 מאי 2015
לפני: כבוד השופטת חופית גרשון-יזרעאלי

התובע:
יהודה אלעזר
ע"י ב"כ: עו"ד עופר בר-לב

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד עדי וידנה

החלטה

בתיק זה הסתיימה שמיעת הראיות ביום 26.1.15 ונקצבו מועדים להגשת סיכומי הצדדים. התובע הגיש סיכומיו במועד, ביום 1.3.15, אולם הנתבע לא הגיש סיכומים מטעמו. ביום 1.4.15 התרה בית הדין בנתבע, כי ככל שלא יוגשו הסיכומים תינתן החלטה על יסוד החומר המצוי בתיק.

משלא הוגשו הסיכומים, ניתנה ביום 14.4.15 החלטתי בתיק.

ביום 15.4.15 הוגשו סיכומי הנתבע וביום 22.4.15 פנה הנתבע בבקשה לשקול את ההחלטה שנית, ולקבל את הסיכומים מטעמו. התובע התנגד לבקשה.

ככלל, עמדתי היא כי התרופה למחדלים דיוניים הינה בפסיקת הוצאות. לפיכך, עיינתי בסיכומיו של הנתבע, אף שהוגשו באיחור והנתבע לא פירט כל נימוק חריג שיש בו כדי להצדיק את האיחור בהגשה.

גם לאחר עיון בסיכומים, לא מצאתי מקום לשנות מהחלטתי מיום 14.4.15 , וזאת מן הנימוקים העיקריים הבאים:
כפי שפורט בהחלטתי, השיהוי בהגשת התביעה לנתבע אינו מונע את קבלתה, שעה שעלה בידי התובע להוכיח את העובדות הנטענות.
התובע, שעבד ממשרד בביתו, טען לתאונה שאירעה במהלך יום עבודה, בדרכו לפגישת עבודה בבית דפוס. התובע לא טען לתאונה בדרך מביתו אל מקום העבודה, ולפיכך מתייתר הצורך לבחון את התנאים בסעיף 80(1) לחוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב) תשנ"ה- 1995.
שיקול מרכזי בהחלטתי היה, כי מצאתי את גרסתו של התובע, אשר נתמכה בראיות חיצוניות, מהימנה. שיקול זה עומד בעינו גם לאור האמור בסיכומי הנתבע.
התובע טען מפורשות כי היה בדרכו לפגישת עבודה בבית הדפוס (עמוד 4 לעדות התובע, שורה 27). בניגוד לאמור בסיכומי הנתבע (סעיף 22), בחקירתו של התובע בפני חוקר הנתבע הוא הסביר כי הספר שהופק באותה עת בבית הדפוס היה מיועד לנכדיו, כמו גם לקדם מכירות אצל לקוחות פוטנציאליים (עמוד 2 שורות 42 – 44). ברי, כי קידום המכירות נדרש לצורך קידום עסקיו ועבודתו של התובע ולא לצרכיו האישיים בלבד.

בנסיבות אלה, עומדת בעינה ההחלטה מיום 14.4.15.

הצדדים יודיעו עד ליום 1.6.15 אם קיים צורך במינוי מומחה רפואי לקביעת הקשר הסיבתי, או שניתן לסיים את ההליך המשפטי ולהפנות את התובע לוועדה רפואית לצורך זאת.

לעיוני- 5.6.15.

ניתנה היום, כ"ג אייר תשע"ה, (12 מאי 2015), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: יהודה אלעזר
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: