ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מיכאל ששון :

3581-11-11

בפני כבוד השופט הבכיר צבי גורפינקל
המאשימה
מדינת ישראל
ע"י ב"כ עו"ד רוסו

נגד

הנאשם
מיכאל ששון - בעצמו
ע"י ב"כ עו"ד ערקבי

נוכחת נציגת שרות המבחן, גב' ולרי ברזנר

פרוטוקול

ב"כ הנאשם: לאור קבלת התסקיר המשלים, ומאחר והנאשם סיים לרצות את עבודות השירות, אבקש לאמץ את ההמלצה ולהטיל של"צ כמפורט בתסקיר.

ב"כ המאשימה: אין התנגדות.


החלטה

לאחר נפתולים וטלטולים רבים שעברו בתיק, התקבלה חוו"ד מהממונה על עבודות שירות ממנה עולה כי למרות שהנאשם התנהג בצורה שלילית במקום העבודה, התחצף והשתמש בלשון מאיימת, רק משום שנותרו לו ימים ספורים להשלמת ריצוי המאסר בעבודות שירות הוא הוחזר לביצוע העבודות, ובסופו של דבר סיימן ביום 7.8.14, כך שנושא אי ריצוי עבודות שירות בא לידי סיום.
לא למותר להדגיש כי הממונה על עבודות שירות מציין שמסגרת זו אינה מתאימה לנאשם, אין לו כלים להתמודד עם עבודות שירות, אין לו מוטיבציה לכך.

באשר לביטול צו המבחן, שירות המבחן הביע אמנם ספק ביחס למסוגלות הנאשם לעמוד בביצוע צו של"צ, דבר זה עולה גם בקנה אחד עם חוו"ד הממונה על עבודות שירות, אולם למרות זאת, גובשה עבור הנאשם תכנית של"צ, ולאור הסכמת הצדדים, אני מאמץ אותה.
אני מוציא צו על פיו יוטל על הנאשם לבצע של"צ, בהיקף של 150 שעות, במסגרת בית נועם, מרכז לטיפול בנכים התפתחותיים בקרית אונו, בעבודות תחזוקה.

לאור חווה"ד השליליות, מתרה בית המשפט בנאשם כי אם לא ישלים את ביצוע השל"צ על פי התכנית שהוכנה עבורו, זוהי ההזדמנות האחרונה שניתנת לו ואם יגיע לבית המשפט עקב אי ביצוע הצו, יגזור עליו בית המשפט עונש הולם.

ניתנה והודעה היום ח' אלול תשע"ד, 03/09/2014 במעמד הנוכחים.

צבי גורפינקל , שופט בכיר

הוקלד על ידי ליאת כהן


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מיכאל ששון
שופט :
עורכי דין: