ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד עידן קרן :

בפני כבוד השופטת ש. שטרית, סגנית נשיאה

המאשימה:
מדינת ישראל

נגד

הנאשמים:

  1. עידן קרן
  2. לאורה לאה יגייב - נמחקה


נוכחים:
ב"כ המאשימה - עו"ד קביץ'
הנאשם וב"כ - עו"ד אבירם - ס"צ

פרוטוקול

ב"כ המאשימה טוען ל אי הרשעה ולעונש:
לאחר שעיינתי בתסקיר שירות המבחן, הגענו להסכמה לעניין העונש ולפיה הנאשם לא יורשע, יחתום על התחייבות בסך 2,000 ₪, וכן יבצע 100 שעות של"צ ב"בית אסי".

אני מבקשת מבית המשפט לכבד את ההסדר אליו הגיעו הצדדים. הנאשם יליד 1987 ונעדר עבר פלילי, מעמדו המשפטי הראשון. מתסקיר שירות המבחן עולה בין היתר כי הנאשם שיתף פעולה באופן מלא עם שירות המבחן ובעקבות ועל רקע ההליך המשפטי שמתנהל נגדו, הפסיק לצרוך סמים, ותוצאות בדיקות השתן נקיות מסם. כמו כן הנאשם הגיע ונענה לכל הפגישות והבדיקות של שירות המבחן למרות שלטעמנו הנאשם לא עומד בהלכת כתב בתנאים שם, לקחנו בחשבון שהוא צעיר וזה מעמדו המשפטי הראשון, ליתן לו הזדמנות נוספת. כן אנו מבקשים להטיל על הנאשם 100 שעות של"צ שזה פחות ממה שביקש שירות המבחן וכן התחייבות.

ב"כ הנאשם טוען לאי הרשעה ולעונש:
אנו מצטרפים להמלצת שירות המבחן. המדובר בנאשם שכמו שעולה מהתסקיר הגיע עם רקע לא פשוט ולמרות זאת מצליח ומשכיל לנהל אורח חיים נורמטיבי, איש עבודה. אני סבור שהמקרה הזה עומד בלב ליבה בהלכה של אי הרשעה, לא מדובר בחריג. זאת ועוד בשגרה, תיקים כאלה אפילו מסתיים ללא תסקיר וללא הרשעה עם התחייבות בלבד, ואנו מצטרפים להסכמה.

הנאשם:
אני רוצה להגיד שאני מצטער על כל מה שקרה, זה לא יחזור על עצמו, הלקחים נלמדו והופקו ואני מודה לבית המשפט.


פסק דין ללא הרשעה
1. לאחר תיקון כתב האישום נגדו, הודה הנאשם בביצוע עבירה של החזקה ושימוש בסם מסוג קנאביס במשקל של 17.30 גרם נטו לצריכתו העצמית, עבירה לפי סעיף 7(א)+7(ג) סיפא לפקודת הסמים המסוכנים (נוסח חדש), תשל"ג – 1973.

2. הנאשם יליד 1987 ונעדר עבר פלילי. במסגרת הסדר שבין הצדדים, הוגש תסקיר בעניינו של הנאשם, התסקיר חיובי ולאחר סקירת נסיבותיו של הנאשם בא השירות בהמלצה שלא להרשיעו ומאידך להטיל עליו צו של"צ בהיקף של 120 שעות.

3. הכלל הוא כי משנמצא שאדם ביצע עבירה, עליו להיות מורשע בדין. לאור עתירת הצדדים לאמץ את המלצת שירות המבחן, לאחר ששמעתי את טיעוניהם בעניי זה, בשים לב לעברו הנקי של הנאשם, אני מוצאת כי יש במקרה זה כדי ליפול בגדר אותם חריגים אשר נמנו בפסיקה ומתקיימות נסיבות מיוחדות לאי הרשעה.

4. אשר על כן, אני קובעת כי הנאשם ביצע את העבירה המיוחסת לו בכתב האישום, ואולם אני נמנעת מהרשעתו. הנאשם יחתום על התחייבות על סך 2,000 ש"ח, אשר יהיה עליו לשלם באם בתוך שנה מהיום יעבור על עבירה נוספת אותה עבר.

הנאשם יבצע של"צ בהיקף של 100 שעות ב"בית אסי", וזאת בתיאום עם שירות המבחן. הובהר לנאשם כי הפרת צו השל"צ עשויה לגרום להפקעתו ולחידוש המשפט, ולדיון מחודש בשאלת העונש. ככל שיהיה צורך בשינוי מקום ההשמה, ניתן יהיה הדבר להיעשות על ידי שירות המבחן, תוך דיווח לבית המשפט, ללא צורך במתן החלטה.

מוצגים - יושמדו/יחולטו לשיקול דעת המאשימה.


ניתנה והודעה היום י"ז אייר תשע"ה, 06/05/2015 במעמד הנוכחים.

שוש שטרית, שופטת
סגנית נשיאה

הוקלד על ידי סימה סקורי שחרור


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: עידן קרן
שופט :
עורכי דין: