ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיזבון המנוח גואטה חיים ז"ל נגד הרשות לזכויות ניצולי השואה משרד האוצר :

העוררים
עיזבון המנוח גואטה חיים ז"ל

נגד

המשיבה
הרשות לזכויות ניצולי השואה משרד האוצר

החלטה

ערר זה הוגש בתאריך 4.12.12 על החלטת המשיבה מיום 20.1.03, שדחתה את תביעתו של המנוח מבלי להתייחס לצד הרפואי.צורף לו צו ירושה מתאריך 11.7.07.
בהמשך הודיעו הצדדים בהודעה משותפת, כי מועד פטירת המנוח היה 21.9.09.
נוסף על כך, במספר דיונים טענה ב"כ העוררים, כי אין לה צו ירושה. בנוסף לשאלה העקרונית, שהדיון בה בינתיים הסתיים בבית המשפט העליון, קיימת שאלה, מי הגוף המשפטי, שיש לו זכות עמידה בפני הועדה.
למרות מספר דיונים בעניין זה, עד כה עובדה זו לא הובררה עד היום.

בדיון ביום 2.12.14 טענה ב"כ העוררים, כי הגישה "את צו הירושה". לא ברור לנו האם המדובר בבקשה לצו ירושה, או את צו הירושה עצמו.
בדיון ביום 6.1.15 הודיעה ב"כ העוררים, כי היא זקוקה לזמן נוסף להגשת תצהיר העדות הראשית וצו ירושה.
בהסכמת ב"כ המשיבה, ניתנה לה ארכה להגשתם עד ליום 17.2.15.
למרות זאת, עד למועד הדיון אז לא הוגשו התצהירים וכן לא צו ירושה.

לבקשת ב"כ העוררים לקבוע קדם משפט, ולזמן אליו את יורשי המנוח, נקבע דיון לקדם משפט להיום ואליו זומנו העוררים לפי הפרטים שמסרה באת כחם.

הדיון נקבע מחמת העובדה, שב"כ העוררים ציינה באותה הודעה כי הוצעה לה הצעת פשרה, אולם בהעדר צו ירושה או צו קיום צוואה של המנוח, אין היא יכולה להגיע לפשרה. נוסף על כך, יורשי המנוח אינם משתפים עימם פעולה ומסרבים לשוחח עימה.

למרות האמור לעיל ולמרות שהומצא לדיון כדין, אף נציג מהמשפחה לא הגיע היום לדיון.

אנו סבורות, כי ניתנו מספר רב של הזדמנויות לעוררים להמציא צו קיום צוואה או צו ירושה, וכן להגיש תצהירים מטעמם והדבר לא נעשה. כאמור לעיל, המדובר בתיק שהוגש לפני למעלה משנתיים ומן הדין שבירורו יסתיים.
נראה על פניו מההודעות הסותרות של ב"כ העוררים בעניין צו ירושה וצו קיום צוואה, כי יורשי המנוח או עזבונו אינם משתפים פעולה עימה, כך שאיננו סבורות שהעיכובים הם בעטיה והיא עשתה ככל שלאל ידה, כי העוררים יקבלו את יומם בפני הועדה.

אנו ערות לעובדה שהמדובר בחוק סוציאלי, אולם הועדה נהגה לפני משורת הדין ונתנה מספר רב של הזדמנויות לעוררים לקבל את יומם, והם אינם טורחים לעשות דבר בנדון.

לאור האמור לעיל, אנו מוחקות את הערר מחוסר מעש. לפי הנהוג בתיק זה, איננו פוסקות הוצאות לחובת העוררים.

המזכירות תעביר עותק מהחלטה זו לבאי כח הצדדים.

ניתנה היום, כ"ג אייר תשע"ה, 12 מאי 2015, בהעדר הצדדים.

_________________
גב' יואלה שרון - חברה


מעורבים
תובע: עיזבון המנוח גואטה חיים ז"ל
נתבע: הרשות לזכויות ניצולי השואה משרד האוצר
שופט :
עורכי דין: