ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מרדושה אמסלם נגד בית הכנסת "אור המערב" :

בפני כבוד השופט עמית רוזינס

התובע
מרדושה אמסלם

נגד

הנתבעים

  1. בית הכנסת "אור המערב"
  2. הכשרה חברה לביטוח בע"מ

החלטה

לבקשת הצדדים ונוכח הפערים בין חוות הדעת מטעמם , אני מורה על מינויו של פרופ' יצהל ברנר מנהל המחלקה השיקומית בבית חולים מאיר בכפר סבא, כמומחה רפואי מטעם בית המשפט בתחום השיקומי-גריאטרי, על מנת שיחווה דעתו ביחס למצבו הרפואי של התובע בעקבות התאונה נשוא כתב התביעה.

המומחה יעיין במסמכים הרפואיים אשר יומצאו לו על ידי בעלי הדין, לרבות בחוות הדעת מטעם הצדדים, יבדוק את התובע ויקבע ממצאים לגבי מצבו הרפואי בעקבות התאונה ובין היתר, יקבע המומחה:
האם לוקה התובע כיום בנכות בעקבות התאונה.
אם קיימת נכות, לאיזו תקופה, מהו שיעור הנכות, איזה חלק מן הנכות נגרמה כתוצאה ישירה של התאונה דנן, ואיזה חלק מן הנכות קיים כמצב קודם או נגרם כתוצאה של גורמים אחרים.
האם נגרמו לתובע נכויות זמניות, כתוצאה של התאונה, ולאלו תקופות?
האם יש לצפות לשיפור או להחמרה במצבו בעתיד?
האם יהיה התובע זקוק לטיפולים רפואיים בעתיד ו/או לסיוע של מכשור בקשר עם הנכות שנגרמה כתוצאה מהתאונה ואם כן, מהם סוגי הטיפולים והמכשור ומהי העלות המשוערת שלהם?
לתשומת לב המומחה הנחיית ביהמ"ש לפיה התעריף עבור חוות דעת רפואית עומד על 4,200 ₪ + מע"מ, לא כולל צילומים ו/או בדיקות עזר הכרחיות. אם ייבצר מהמומחה לתת חוו"ד בתנאים אלה, יודיע על כך לביהמ"ש ומינויו יבוטל.
שכר הטרחה של המומחה ישולם בשלב זה על ידי שני הצדדים, בחלקים שווים ביניהם. הצדדים יעבירו למומחה את חלקם בשכרו מיד עם קבלת פנייה ממנו לעשות כך.
המומחה מתבקש להגיש את חוות דעתו בתוך 30 יום לאחר בדיקת התובע, לבית המשפט לבאי כוח הצדדים במישרין.
בעלי הדין יפנו אל המומחה וימציאו לו את כל המסמכים הרפואיים המצויים תחת ידיהם והנוגעים לתובע, בתוך 30 יום מהיום. העתק כל פניה אל המומחה תועבר במישרין אל הצד השני.
התובע יעמוד לבדיקות רפואיות כפי שיורה המומחה לצורך מתן חוות דעתו.
ב"כ התובע יתאם מועד עם המומחה לקיום הבדיקות.
התיק יובא בפני לצורך בדיקת קבלת חוות דעת המומחה ביום 2.7.2015.
מזכירות בית המשפט תעביר את ההחלטה למומחה ולצדדים.

ניתנה היום, כ"ג אייר תשע"ה, 12 מאי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מרדושה אמסלם
נתבע: בית הכנסת "אור המערב"
שופט :
עורכי דין: