ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יעקב ברוך צ'קוטאי נגד משרד הפנים -מדינת ישראל :

12 מאי 2015
לפני: כבוד השופטת רוית צדיק

התובע:
יעקב ברוך צ'קוטאי
ע"י ב"כ: עו"ד יפעת תבור ו/או אח'

-
הנתבע:
1. משרד הפנים -מדינת ישראל
2. המשרד לשירותי דת -מדינת ישראל, ע"י ב"כ פרקליטת מחוז ת"א אזרחי
3. עיריית מודיעין מכבים רעות
ע"י ב"כ: עו"ד דרור גל ואח'

החלטה

1. ביום 15.3.15 הגיש התובע בקשה להגשת תצהיר משלים בתיק (להלן: "הבקשה").

2. ביום 15.3.15 הוגשה תגובת הנתבעות 1-2 לבקשה וביום 16.3.15 הוגשה תגובת הנתבעת 3.

3. ביום 5.5.15 הוגשה הודעת התובע, אשר הגיב לנטען בתגובות לבקשתו להגשת תצהיר משלים.

4. לאחר שעיינתי בבקשת התובע, בהודעת התובע וב תגובות לבקשה, אני קובעת כי הצדק עם הנתבעות ואין כל הצדקה מדוע הטענות המפורטות בתצהיר המשלים על מגוון נספחיו, לא פורטו והוגשו בשלב מוקדם יותר בהליך זה קרי במועד הגשת כתב התביעה או לכל המאוחר בעת הגשת תצהירי העדות הראשית מטעם התובע.

5. דברים אלו מקבלים משנה תוקף, לנוכח העובדה כי תצהירו המשלים של התובע הינו תצהיר מסועף וארוך, הנפרש על פני כ – 6 עמודים וכולל כ – 20 נספחים חדשים.

6. בהקשר זה אוסיף, כי בתיק דנן אף הוגש על ידי התובע כתב תביעה מתוקן על כן הייתה לתובע הזדמנות נוספת לפרוש את הטענות המועלות כיום בתצהירו המשלים.

7. אין בטענת התובע כי התברר לו כי האמור בתצהירי הנתבעות אינו מדויק כדי להוות הצדקה להגשת התצהיר המשלים. הטענ ות המפורטות בתצהיר המשלים בדבר הסמכות השונות אותן עבר התובע היו צריכות להיות מפורטות בתצהיר עדותו הראשית, ככל שסבור היה התובע כי הן רלבנטיות, ללא כל קשר לטענות הנתבעת.

8. בדומה, גם טענת התובע בדבר אפלייתו לעומת רבני העיר מודיעין – מכבים – רעות, הייתה צריכה להיות מועלית עוד בכתב תביעתו ובתצהיר עדותו הראשית , ללא כל קשר לטענות הנתבעות.

9. כך, גם טענתו של התובע כי התצהיר המשלים הוגש מאחר וחלק מטענות הנתבעות בתצהיריהן נטענו לראשונה כלפי התובע, כדוגמת אי הכושר, דינה להידחות.
מעיון בכתב התביעה המתוקן ובכתבי ההגנה, כמו גם בתצהיר עדותו הראשית של התובע ובתצהירי הנתבעות, עולה כי סוגיית כושרו של התובע לכהן כרב עיר ועמידתו בתנאי הכשירות הועלתה עוד קודם לכן ונדונה בהרחבה בכתבי הטענות השונות ובהליכי גילוי המסמכים (ר' למשל ס' 13 ו – 47 לכתב ההגנה המתוקן של הנתבעת 3 וכן חוות הדעת של עו"ד אביעד כהן מיום 31.7.13 אשר הועברה לתובע במסגרת הליכי גילוי המסמכים).
לפיכך, מקומן של כלל טענות התובע בהקשר זה הינו בכתב התביעה ובתצהיר עדותו הראשית .

10. חרף האמור לעיל, מאחר והלכה פסוקה היא כי בתי הדין נוקטים בגמישות בכללי הדין הפרוצדורלי, גם באפשרות להגיש ראיות נוספות, זאת אף במקרים של מחדל של מי מבעלי הדין (ר' למשל, דב"ע נה/276-3 ג'ורג' ארבל – שלמה לוי, פד"ע כט 318 (1995)), ועל מנת שתהיה בפני בית הדין התמונה העובדתית המלאה טרם מתן הכרעה, התצהיר המשלים מתקבל לתיק.

11. הנתבעות רשאיות להגיש תצהיר משלים מטעמן עד ליום 1.6.15.

12. לאור האמור לעיל, התובע ישלם בתוך 30 יום מהיום לנתבעות 1 – 2 הוצאות בסך של 1,500ש"ח ולנתבעת 3 הוצאות בסך של 1,500ש"ח, שאם לא כן יישא כל סכום הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד לתשלום בפועל.

ניתנה היום, כ"ב אייר תשע"ה, (11 מאי 2015), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: יעקב ברוך צ'קוטאי
נתבע: משרד הפנים -מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: