ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ירון אברהם רוזנפלד :

כבוד השופט גיל קרזבום, סגן נשיא
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
ירון אברהם רוזנפלד


נוכחים:
ב"כ המאשימה – עו"ד לוי לי
ב"כ הנאשם – עו"ד מלח
הנאשם – בעצמו

פרוטוקול

ב"כ המאשימה לעונש:
הנאשם נוהג משנת 85. לחובות 34 הרשעות קודמות. נבקש להטיל על הנאשם פסילה בפועל, פסילה על תנאי וקנס. מגישה גיליון הרשעות- מוגש ומסומן ת/1.

ב"כ הנאשם לעונש:
מדובר באירוע מלפני 4.5 שנים. מפנה לתיקון בכתב האישום, לעובדה כי למעשה אותה צומת, מציג תרשים שבעת התאונה בניגוד לכללים התעבורתיים כאשר רכב הנהג היה בתוך הצומת היה שלט שהוא אמור לתת זכות קדימה. זה הצומת של בניין הטיל. היום המצב התעבורתי הוא שונה. מפנה לכך שהנזק שנגרם לרכב לפי התיעוד החזותי התמונות עולה ברמה של שפשוף קל בפח. מציין כי לא הוגשה תביעה ביטוחית מצד אף נהג באירוע זה. ולאור האמור מבקשים להמנע מרכיב ענישה של פסילה בפועל.
לגבי עזיבת המקום בלי למסור פרטים- הנאשם לקח אחריות מתוקף חזקת הבעלות. בן משפחה שלו נהג ברכב בזמנו אותו בן משפחה כבר אינו בן החיים, הוא לוקח אחריות. לראיה המאשימה ביטלה את הנהיגה בזמן הפסילה. מצבו הכלכלי של הנאשם לא טוב. הוא חי מהקצבה של המל"ל. היום הוא לא עובד.

הנאשם:
כפי שאמר בא כוחי אני לוקח אחריות. מי שנהג ברכב הוא היה אבי. אני מניח שהוא התבלבל בצומת. הוא לא ברח מהאירוע. הוא החנה את הרכב ולא חושב שהוא היה מודע שנגרם איזה שהוא שפשוף, הוא החנה את הרכב במרחק של 5 מ' ממקום האירוע. לא היתה לו כל כוונה לעשות, הוא נפטר בגיל 90. אני מנסה לשקם את עצמי. אין לי רכב רגע. אין לי את הרישיון פה. אין לי רכב אז אני לא נושא איתי את הרשיון. עד כמה שאני זוכר הרשיון שלי פג תוקפו ב 2018. אני חליתי בסרטן אגרסיבי, כעת נמצא במעקבים בסוג של רמסיה מסוימת. מנסה לשקם את עצמי. אני נשוי + 3 ילדים, מעל גיל 20. ילד ושתי סטודנטיות. אשתי לא נוהגת ויש לה רכב. אני מבקש את הקנס לחלק לתשלומים. אם אפשר עד 100 ₪ לחודש.


גזר דין

לנוכח מהות העבירות, עברו התעבורתי של הנאשם, העובדה שהנאשם הודה מכוח חזקת הבעלות בהתאם גם נמחקה עבירת הנהיגה בזמן פסילה, נסיבותיו האישיות של הנאשם, מצבו הרפואי, וטיעוני הצדדים אני סבור כי במקרה זה יש מקום להמנע מהטלת פסילה בפועל. לאור כל האמור לעיל, הנני גוזר על הנאשם כדלקמן:

- אני דן את הנאשם לתשלום קנס בסך 1500 ₪.

הקנס ישולם ב- 10 תשלומים שווים ורצופים החל מתאריך 16.6.2015 ובכל 16 בחודש שאחריו. אם תשלום אחד לא ייפרע במועדו, יעמוד כל הקנס לפ ירעון מידי.

הנאשם הונחה לגשת למזכירות לקבל שוברי תשלום.

- אני פוסל את הנאשם מלנהוג ו/או מלקבל ו/או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 3 חודשים על תנאי למשך 3 שנים והתנאי הוא שהנאשם לא יעבור אותה/ן עבירה/ות שעליה/ן הורשע או אחת העבירות המפורטות בתוספת הראשונה או בתוספת השנייה לפקודת התעבורה [נוסח חדש], תשכ"א - 1961 ויורשע בגינה.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה תוך 45 ימים מהיום.

ניתנה והודעה היום כ"ג אייר תשע"ה, 12/05/2015 במעמד הנוכחים.

גיל קרזבום , סגן נשיא


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: ירון אברהם רוזנפלד
שופט :
עורכי דין: