ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בת אל פנש נגד יואלה חדד :

בפני כבוד השופטת חנה קיציס

תובעת

בת אל פנש

נגד

נתבעים

1.יואלה חדד
2.מנורה מבטחים ביטוח בע"מ

פסק דין

1. התובעת הגישה תביעה בגין נזק שנגרם לרכב שבבעלותה בתאונה מיום 10.11.14.

2. לטענת התובעת היא עמדה בנתיב הנסיעה במטרה להיכנס למעגל תנועה, והנתבעת נצמדה לרכבה מצד שמאל עלתה על שטח ההפרדה ופגעה ברכבה.

3. לטענת הנתבעות ,הנתבעת נסעה במסלול השמאלי למסלול בו נסעה התובעת, ורכב התובעת הוא זה שסטה לתוך נתיב נסיעתה ופגע בו מצד ימין של רכבה.

4. התובעת העידה כי התאונה אירעה לפני הכניסה לכיכר, כאשר שני הנתיבים משתלבים לנתיב אחד, והיא עמדה בקצה הנתיב בעצירה מוחלטת על מנת להשתלב בכיכר.
התובעת חזרה על גרסתה לפיה בעודה עומדת, הגיחה הנתבעת מצידה השמאלי, והמשיכה בנסיעה על אף שתנאי הדרך לא אפשרו זאת, עלתה על נתיב ההפרדה המצוי מצד שמאל ופגעה ברכבה מצד ימין , באופן שנפגעו הכנף השמאלית ,דלת שמאלית, והפנס השמאלי.

5. מטעם התובעת התייצבה לעדות הגב' אלה דיגמי אשר העידה כי טרם לתאונה עצרה התובעת בעצירה מוחלטת והנתבעת היא זו אשר פגעה בה תוך כדי נסיעתה.

6. הנתבעת העידה כי היא נכנסה לכיכר מצד שמאל, והתובעת אשר הגיעה אחריה נכנסה מצד ימין והתאונה אירעה בעת הכניסה לכיכר.

7. נתתי אמון מלא בעדות התובעת והעדה מטעמה. השתכנעתי כי המדובר בנתיב אחד כאשר התובעת עצרה בקצה הנתיב במטרה להשתלב בתנועה, והתאונה אירעה בשל חוסר זהירות של הנתבעת.

8. הנתבעת אישרה בעדותה כי שני הנתיבים מתמזגים לנתיב אחד, אך לשיטתה היא הגיעה למקום לפני התובעת . עוד היא טוענת כי התובעת פגעה ברכבה לכל אורכו.
הנתבעת לא הציגה תמונות המוכיחות את טענתה לענין היקף הפגיעה, ומאידך התובעת הציגה בדיון תמונה שצילמה במכשיר הסלולארי ממנה עולה כי מדובר בשריטה קלה ומצומצמת.
בסופו של יום, לא האמנתי לעדות הנתבעת לפיה התאונה אירעה בכיכר עצמה. וגרסתה של התובעת היא העדיפה בעיני. מיקומי הפגיעות אף הם תומכים לטעמי בטענת התובעת.

9. התובעת הגישה חוות דעת שמאי לפיה הנזק שנגרם לה עומד על 4,643 ₪ וקבלה בדבר שכר טרחת שמאי בסך 480 ₪. ממצאי השמאי לא נסתרו בדרך כלשהיא.

10. לאור האמור, אני מחייבת את הנתבעות לשלם לתובעת באמצעות נתבעת 2 סך של 5123 ₪ בצירוף הפרשי ריבית והצמדה מיום הגשת התביעה. עוד יישאו הנתבעות בהוצאות התובעת בסך 500 ₪.
11. הסכומים הנ"ל ישולמו תוך 30 יום וממועד זה ישאו הפרשי ריבית והצמדה כדין.

זכות להגשת בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי מחוז מרכז בתוך 15 יום.

ניתן היום, כ"ג אייר תשע"ה, 12 מאי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בת אל פנש
נתבע: יואלה חדד
שופט :
עורכי דין: