ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ענת רום-שפיץ נגד דוד אמון :


לפני כבוד השופטת ריקי שמולביץ

בעניין: פקודת פשיטת הרגל
ובעניין: (להלן "ה חייב")

מבקשים

ענת רום-שפיץ (מנהל מיוחד)

נגד

משיבים

1.דוד אמון
2.כונס נכסים רשמי תל אביב

פסק דין

צו כינוס ניתן לבקשת החייב ביום 10.2.2014.
לפני בקשת המנהלת המיוחדת לביטול צו הכינוס בשל מחדלי החייב בהליך.
מחדלים אלו כוללים פיגור של 10 חודשים בתשלומים החודשיים לקופת הכינוס, אי הגשת דו"חות חודשיים, אי המצאת אישורי מסירת צו הכינוס לנושים. בנוסף, החייב לא התייצב לחקירה שאליה הוזמן ע"י המנהלת המיוחדת.
לטענת החייב בשל גילו (54) הוא מתקשה להשתלב במעגל העבודה ומתפרנס מעבודות מזדמנות בלבד. מצבו הכלכלי קשה ולכן לא אינו יכול לעמוד בתשלומים החודשיים ובהגשת הדו"חות החודשיים.
עוד הוסיף החייב כי החל מיום 5.5.2015 החל לבצע עבודות שירות וזאת למשך 6 חודשים וכיום נותר ללא כל הכנסה.
תגובת החייב לא נתמכה בתצהיר בהתייחס לעבודות השירות שבהן חויב אשר לטענתו מנעו ממנו להתייצב במ שרדי ב"כ לצורך חתימה על תצהיר.
איני מקבלת עמדת החייב ונימוקיו למחדליו בהליך.
אין בטענה בדבר מצבו הכלכלי של החייב (שלא גובתה במסמכים כלשהם) כדי להוות נימוק מניח את הדעת למחדליו הנמשכים בהליך. העדר יכולת כלכלית אינה מונעת מהחייב להגיש דו"חות חודשיים למנהלת המיוחדת או להמציא אישורי מסירת צו הכינוס לנושים.
עבודות השירות שנפסקו לחייב (לא הוצגה כל ראיה לכך) אינן רלוונטיות למחדלים ה נמשכים של החייב מאחר שאלה החלו בחודש מאי 2015. גם אם מבצע עבודות שירות, לא שוכנעתי כי לא יכול היה לתאם מועד לחתימה על תצהיר.
החייב הוזמן לחקירה במשרדי המנהלת המיוחדת כבר בחודש אוקטובר 2014 אך לא התייצב.
החייב לא הרים את הנטל להראות כי לא יכול היה לעמוד בתשלום החודשי ולו בחלקו.
מדובר בהליך שהחייב הוא שיזם אותו. המנהל המיוחד ובית המשפט אינם אמורים לרדוף אחרי החייב בניסיון לגרום לו לקיים חובותיו בהליך.
במצב דברים זה של מחדלים נמשכים, אין לי אלא לקבוע כי החייב אינו נוהג בתום לב בהליך אלא מנצל אותו לרעה. לפיכך, אני מבטלת את צו כינוס הנכסים ודוחה את הבקשה להכריז על החייב פושט רגל. צו עיכוב היציאה מהארץ יישאר בתוקפו למשך 3 חודשים ואז יבוטל.

ניתן היום, כ"ג אייר תשע"ה, 12 מאי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ענת רום-שפיץ
נתבע: דוד אמון
שופט :
עורכי דין: