ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יונס וולדמיקאל נגד רשות האוכלוסין וההגירה :

בפני כבוד סגן הנשיאה, השופט ד"ר קובי ורדי
מערערים

1. יונס וולדמיקאל (אסיר)

נגד

משיבים

1. רשות האוכלוסין וההגירה

החלטה

  1. לאחר שעיינתי בבקשה לסעד זמני בערעור ובתגובת המשיבה אני דוחה את הבקשה.
  2. מדובר בבקשה דחופה למתן סעד זמני בערעור האוסר על השמת המבקש במתקן השהייה חולות עד להכרעה בערעור שהגיש על החלטת בית הדין לעררים בתל-אביב (כבוד הדיין דותן ברגמן) מיום 7/5/15 בערר (ת"א) 2007-15.

2. בית הדין לעררים בהחלטתו מחק על הסף את עררו של המבקש על השמתו במשמורת לאחר שלא חידש את הרישיון הזמני לשהייתו בארץ שפקע , וזאת עקב אי סמכות בית הדין לעררים לעסוק בענייני משמורת בהם עוסק בית הדין לביקורת משמורת וכן מחק על הסף את בקשת העורר להורות למשיב להימנע מקבלת החלטה עתידית לפיה אחרי שחרור העורר מן המשמורת שאמורה להתבצע לטעמו ביום 13/5/15 תונפק לו מייד הוראת שהייה במתקן חולות והוא יועבר לשם ישירות ,שכן לשיטת בית הדין לעררים אין החלטה של המשיב בעניינו של העורר לגבי השמתו במתקן חולות שצריכה להתקבל לאחר עריכת שימוע לעורר ואין מקום למתן החלטה בערר שאינו תוקף כל החלטה שבסמכות בית הדין לעררים וכשמדובר בהחלטה עתידית ומסתברת.

3.אני סבור שאכן מדובר, כפי שהוכח גם הלכה למעשה, בערר מוקדם ותיאורטי שהגיש המערער כנגד החלטה שטרם "נולדה" וטרם התקבלה בעניינו לגבי השמתו במתקן חולות ,החלטה שתינתן לאחר שייערך לו שימוע ,שטרם נערך .
מתגובת המשיבה עולה כי בניגוד להנחת המערער עליה מבוססים למעשה הערעור וטיעוניו וכן הבקשה לסעד זמני, שהמערער יישאר במשמורת עד לשחרורו ביום 13/5/15 ואז ייערך לו שימוע ומשם יועבר יש ירות למתקן חולות , שזהו למעשה הדבר שמבוקש למנוע באמצעות הבקשה והערעור כדי לא ליצור מעשה עשוי לגבי השמתו בחולות כן אם ירצה לתקוף זאת הוא כבר יהיה במתקן חולות , הרי התברר מתגובת המשיבה כי המערער ישוחרר ממשמורת היום, ולא מחר כפי שנטען, ויוזמן לשימוע כשהוא משוחרר ליום 17/5/15 ,אליו יוכל להתייצב עם באי כוחו ולהעלות את כל טענותיו שייבחנו על ידי המשיבה.

4. כמובן שאם תתקבל אחרי השימוע החלטה על השמתו במתקן חולות יוכל לתקוף החלטה זו בפני הערכאה המוסמכת ולבקש סעד זמני כנגד השמתו במתקן חולות וזאת באופן ישיר "בדרך המלך" ולא בדרך עקיפה מוקדמת ותיאורטית התוקפת למעשה החלטה שטרם התקבלה , כפי שהוכח גם בפועל שאכן היה מדובר בתיאוריות בלבד ,ובכך למעשה "ניטל העוקץ" מן הערעור והבקשה לסעד הזמני ולמעשה מתייתרת הבקשה לסעד הזמני בערעור ולכאורה מתייתר גם הערעור.

5. לפיכך, הבקשה לסעד זמני בערעור נדחית.
המערער יודיע עד ליום 14/5/15 האם הוא עומד על הערעור או מבקש למחקו.

6. המזכירות תודיע לצדדים.

ניתנה היום, כ"ג אייר תשע"ה, 12 מאי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יונס וולדמיקאל
נתבע: רשות האוכלוסין וההגירה
שופט :
עורכי דין: