ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד יצחק אסולין :

בפני כבוד השופט שמאי בקר

המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשמים
יצחק אסולין


נוכחים:
ב"כ המאשימה עו"ד זמנסקי
ב"כ הנאשם עו"ד שטלצר
הנאשם - בעצמו
נוכח גם תמיר עמר, המתלונן

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
הגענו להסכמה לפיה כתב האישום יתוקן, הנאשם יחזור מכפירתו, יודה בעובדות כתב האישום המתוקן, יורשע ונעתור במשותף לעונש של מאסר על תנאי, קנס 500 ₪, ופיצוי 1000 ₪.
סוכם שהמאסר על תנאי יחול על עבירות איומים ואלימות כלפי עובדי ציבור, לרבות שוטרים.

ב"כ הנאשם:
מאשר את דברי התובע. הקראתי לנאשם את כתב האישום המתוקן והסברתי לו את תוכנו. הנאשם מודה במיוחס לו.

הנאשם:
מאשר ומודה. ידוע לי שבית המשפט אינו כפוף להסדרי טיעון.


הכרעת דין

נוכח הודאת הנאשם בעובדות כתב האישום המתוקן, הנני מרשיעו במיוחס לו – בעבירה של העלבת עובד ציבור לפי ס' 288 לחוק העונשין.

המזכירות תסרוק את כתב האישום המתוקן לתיק האלקטרוני.

ניתנה והודעה היום כ"ג אייר תשע"ה, 12/05/2015 במעמד הנוכחים.

שמאי בקר , שופט

ב"כ הנאשם:
אחותו של הנאשם מבקשת לומר כמה מילים.

גב' אורלי ששון, לאחר שהוזהרה כחוק:
מה שאני רוצה לומר באופן כללי, נכנסתי לתמונה של המשפחה שלי, הם קבלו 7 כתבי אישום בכל מיני מישורים, כנגד הנאשם וכנגד האח השני וכנגד האמא שהיא על כיסא גלגלים. אמרתי לאמא שלי אני רוצה לדעת מה קורה פה. נכנסתי לעובי הקורה ואני ייצגתי אותם ואני מוכיחה כל הזמן שיש רדיפה נגד המשפחה גם על ידי עמר...

ב"כ המאשימה: מתנגד להשמעת טיעון זה שהוא למעשה משחיר את המתלונן וגם את עיריית בני ברק.


החלטה
מדובר בהסדר סגור, ורק נוכח העובדה שאחותו של הנאשם ביקשה לומר כמה דברים, וראיתי כי היא מבקשת "לשפוך" את לבה, אפשרתי לה זאת, אולם כאשר הדברים שבפיה חותרים למעשה תחת ההודייה של אחיה, הנאשם, הודיתי לה והפסקתי את עדות האופי שאינה מועילה כאן.

ניתנה והודעה היום כ"ג אייר תשע"ה, 12/05/2015 במעמד הנוכחים.

שמאי בקר , שופט


טיעונים לעונש

ב"כ המאשימה:
לנאשם אין עבר פלילי. לפי הרישום כפי שאני עדכנתי, מדובר בתיק יחיד. בעבירה זו מאוקטובר 2012 אין לנאשם תיקים פתוחים ולא נפתחו מאז, ואנו רואים על פניו אדם נורמטיבי שבעבירה המפורטת בכתב האישום המתוקן עבר את הגבול, גלש לפסים פליליים התבטא בצורה מאוד בוטה וגסה כלפי עובד הציבור שנוכח בדיון היום והוא משלם על כך את הדין. הנאשם הודה, לקח אחריות, רוצה לסיים את התיק, ולכן התביעה באה לקראתו, תקנה את כתב האישום באופן מקל, והגענו להסדר כאשר מרכיביו מתונים ומאוד מאוזנים. אני רוצה לפתוח סוגריים ולהגיד שהכוונה היתה להשכין שלום אולי בין הצדדים, ודברתי עם האחות בחוץ, שמעתי התבטאויות, ורציתי שגם ביהמ"ש יעביר מסר שלא ללבן את האש ולא להצית את יתר ההליכים המשפטיים שאולי מתנהלים נגד המשפחה מצד אחד לבין עיריית בני ברק מצד שני. אולי ביהמ"ש יבהיר את הפסול במעשיו, ויבהיר שאולי כדאי ללכת בדרך נועם ולא בדרך של צחצוח חרבות מול המערכת.
התביעה בהליכתה לקראת הנאשם, רוצה להגיד לו שלאחר שהוא הודה ולקח אחריות, היא מוכנה שהעונש יהיה מתון, אך יחשוב פעמיים אם הוא נתקל בעובד ציבור או באזרח, לפתוח פה ולהגיד מילים גסות ובוטות. אני מבקש עם כל הנסיבות, אני מבקש לכבד ההסדר.

ב"כ הנאשם:
אני מודה לחברי ומצטרף לדבריו. אנו מקווים שההסדר יאפשר לצדדים לפתור את המקרה בדרכי נועם. מדובר בהרשעה היחידה של הנאשם הוא בן 45, עובד בשיפוצים. אין לו הסתבכויות לא מאז המקרה ולא לפניו. האירוע היה בעידנא דריתחא, הוא קם משינה, רואה המולה בבית ואמו נכה צועקת ובוכה, הוא עבר את הגבול והתבטא באופן גס ולא ראוי כלפי עובד ציבור. הוא מבין את הטעות שלו והיה חשוב לאחות לדבר להסביר שהאירוע לא בוואקום יש פה כמה סכסוכים והליכים משפטיים. כולי תקווה שיגיעו לפתרון. בנסיבות ההסדר מאוזן ונבקש לכבד.

הנאשם:
אין לי מה להגיד. חוץ מאשר אני מצטער שהתפרצתי. אני לא מכיר את הבחור הזה, אין לי איתו שום סכסוך. הוא טוען שאני מכיר אותו ובאתי עליו...


גזר דין

הנאשם הודה והורשע בעובדות כתב אישום מתוקן, לפיהן ביום 23.10.12 כאשר הגיע מפקח בניה מטעם עיריית בני ברק לבית המשפחה, איבד הנאשם את עשתונותיו, והעליב אותו במילים קשות, כאמור בכתב האישום.

הנאשם לוקח אחריות על מעשיו, הוא אמר במילתו האחרונה כי הוא מצטער עליהם, ועל פני הדברים נראה שכך המצב.

מדובר באדם ללא עבר פלילי, ומכאן גם, יש להניח, גם התיקון של כתב האישום וגם העונש המתבקש, שהוא על הצד הקל.

הסדר הטיעון סביר, ראוי והגון, ואני מאמצו מיד, ובהתאם גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:

א. מאסר למשך חודשיים (שני חודשים), אולם הנאשם לא ישא בעונש זה אלא אם תוך 24 חודשים מהיום יעבור עבירות של אלימות, נגד הגוף או באלימות מילולית, או עבירה של העלבת עובד ציבור, וכל אלה – גם נגד עובדי ציבור, ולמען הסר ספק – לרבות שוטרים.

ב. קנס בסך 500 ₪ אשר ישולם תוך 60 יום, או יומיים מאסר תחתיו.

ג. פיצוי למתלונן, עד תביעה 1, בסך 1000 ₪ אשר ישולם תוך 60 יום גם כן, שאם לא כן ישא דמי ריבית והצמדה ופיגורים כדין.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב בתוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום כ"ג אייר תשע"ה, 12/05/2015 במעמד הנוכחים.

שמאי בקר , שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: יצחק אסולין
שופט :
עורכי דין: