ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חברת פרטנר תקשורת בע"מ נגד חברת אוטובוסים ירושלים :


בפני כבוד הרשמת הבכיר ה סיגל אלבו

מבקשת

חברת פרטנר תקשורת בע"מ

נגד

משיבה

חברת אוטובוסים ירושלים - רמאללה בע"מ

החלטה

לפני בקשה למחיקת התביעה ללא צו להוצאות.

המבקשת הגישה כנגד המשיבה תביעה על סכום קצוב לתשלום חוב עבור שירותים שלטענתה סיפקה למשיבה. ביום 11.5.14 נמסרה לידי המשיבה האזהרה בתיק ההוצאה לפועל.

ביום 3.7.14 הגישה המשיבה בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בצירוף התנגדות, במסגרתה טענה כי לא התקשרה בהסכם כלשהוא עם המבקשת.

המבקשת נתנה הסכמתה להארכת המועד להגשת ההתנגדות וביום 24.2.15 הורה בית המשפט על קבלת ההתנגדות.

כעת עותרת המבקשת למחיקת התביעה, ללא צו להוצאות. בבקשה זו טוענת המבקשת, כי מאז התקבלה ההתנגדות ערכה בירור מקיף של טענות המשיבה ואף ניסיון לבירור המחלוקת מחוץ לכותלי בית המשפט. ואולם, המשיבה אשר לא התנגדה למחיקת התביעה עמדה על פיצוי בגי ן נזקים בסכומים מופרזים עקב הליכי הגבייה שננקטו נגדה.

המבקשת טוענת כי למשיבה לא נגרם נזק לנוכח השלב המוקדם בו נמצא ההליך וככל שנגרם למשיבה נזק הוא תוצאה ישירה של מחדליה, שכן ידעה על קיומו של תיק ההוצאה לפועל, אך לא הגישה את התנגדותה במועד. המבקשת מוסיפה וטוענת כי בקשתה למחיקת התביעה נובעת משיקולי עלות מול תועלת. כן מציינת המבקשת, כי ביום 31.8.14 עוקל סכום של 3,958 ₪ והועבר לידי המבקשת ביום 4.9.14. סכום זה יושב לידי המשיבה עם מחיקת התביעה.

המשיבה טוענת כי כבר מראשית הדרך הכחישה קיומו של הסכם כלשהו בין הצדדים והודיעה על כך לב"כ המבקשת. המבקשת לא בחנה את נכונות טענת המשיבה ובחרה להמשיך בהליך המשפטי. בשל כך נגרם למשיבה ולא כוחה בזבוז שעות עבודה רבות. המשיבה טוענת כי היא זכאית לפיצוי בגין נזקיה בשל העובדה שעוקלו כספים ונגרם לה ביטול זמן.

לאחר ששקלתי את טענות הצדדים, הגעתי למסקנה כי להורות על מחיקת התביעה, בכפוף לתשלום הוצאות הנתבעת בסכום נמוך.
כך, אין מחלוקת כי בשל הגשת התביעה נאלצה המשיבה להגיש התנגדות ונגרמו לה הוצאות בשל כך. יחד עם זאת, בהתחשב בעובדה שהמבקשת נתנה הסכמתה להארכת המועד להגשת התנגדות וכן כי לא התקיים דיון כלשהו בתביעה, כאשר ההליך מצוי בראשיתו, הרי שיש לפסוק למשיבה הוצאות על הצד הנמוך.
אשר לטענת המשיבה, כי נגרמו לה נזקים בשל הטלת עיקול על נכסיה, הרי שראשית, יצוין, כי הטענה נטענה באופן ערטילאי, מבלי שפורטו הנזקים. שנית, לו היתה מגישה המשיבה את בקשת ההתנגדות במועד, הרי שלא היו ננקטים נגדה הליכי הוצאה לפועל ובכך היו נמנעים ממנה הנזקים הנטענים .

לאור האמור, אני מורה על מחיקת התביעה, תוך חיוב המבקשת בהוצאות המשיבה בסכום של 7 50 ₪.
כמו כן, בהתאם להצהרת המבקשת בבקשה, הרי שעל המבקשת להשיב לידי המשיבה את הסכומים שנגבו בתיק ההוצאה לפועל .

ניתנה היום, ט"ז אייר תשע"ה, 05 מאי 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: חברת פרטנר תקשורת בע"מ
נתבע: חברת אוטובוסים ירושלים
שופט :
עורכי דין: