ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מייק ואן קול נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק בש"א 2557/15

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי

המערער:
מייק ואן קול

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

הוגש הליך

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

הערעור שלפניי, אשר הוגש ביום 14.4.2015, מופנה כנגד פסק דין אשר ניתן על ידי כבוד הרשמת ל' בנמלך ביום 29.8.2013 - למעלה משנה וחצי קודם לכן. בדיקה אשר נערכה במערכת "ניהול התיקים" מעלה כי פסק הדין נשלח למערער באמצעות דואר רשום ביום 8.9.2013, ואף קיים במערכת אישור מסירה חתום ממנו עולה כי פסק הדין הומצא לידי המערער. אף כי תאריך ההמצאה המדויק המופיע על גבי אישור המסירה אינו ברור, יש להניח כי ההמצאה אירעה בסמוך יחסית לאחר השליחה, וממילא המועד להגשת הערעור חלף לפני זמן רב.

ואכן, עיון בכתב הערעור מעלה כי המערער אינו חולק על כך שהמועד להגשת ערעור על פסק הדין חלף זה מכבר. תחת זאת טוען הוא, כי הגיש את הערעור על פסק הדין במועד אך זה נדחה מן המרשם בהוראת המזכירה הראשית; וכי "עתה, משהוסרה ההוראה הנ"ל מוגש הערעור והמערער סבור, כי הוא פטור מהגשת בקשה להארכת מועד" (פיסקה 2 לכתב הערעור). ואולם, טענות אלו נטענו בעלמא, ללא פירוט כלשהו, ללא תיעוד ומבלי שנתמכו בתצהיר. זאת ועוד, אפילו נכונה טענתו של המערער כי הערעור הוגש לכתחילה במועד ונדחה מן המרשם, אין בכך כדי להקנות לו "הארכת מועד אוטומטית".

בנסיבות העניין מאפשר אני למערער להתייחס לאמור לעיל תוך 14 ימים מיום המצאת החלטה זו ולהבהיר מדוע לא יימחק הערעור. במסגרת תגובתו יתייחס המערער, בין היתר, למועד המצאת פסק הדין לידיו; למועד הגשת הערעור המקורי; למועד דחייתו מן המרשם; ולסיבת הדחייה. התגובה תיתמך באסמכתאות מתאימות ובתצהיר ערוך כדין.

ניתנה היום, ט"ז באייר תשע"ה (5.5.2015).

גלעד לובינסקי, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: מייק ואן קול
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: