ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מליסה רוקברגר נגד נסים לוי :


בפני כבוד השופטת עמיתה אביבה טלמור

מבקשים

מליסה רוקברגר

נגד

משיבים

  1. נסים לוי
  2. סקוריטס סוכנות בטוח בע"מ

החלטה

בפני בקשה לביטול פסק דין שניתן במעמד צד אחד.
עיינתי בבקשה ובאמור בה, בתגובה לבקשה ובאמור בה ובתיק שבפני על כל המצוי בו.
הגישה הכללית של בתי המשפט כלפי ביטול פסק דין שניתן במעמד צד אחד כבענייננו, הינה גישה ליברלית והדבר נכון במיוחד בבית משפט לתביעות קטנות בו הצדדים אינם מיוצגים. בנסיבות דנן, כשמדובר בבקשה לביטול פסק דין שניתן במעמד צד אחד בהעדר התייצבות – נתון ביטול פסק הדין לשיקול דעתו של בית המשפט.
בשל נימוקי הבקשה אין להסיק ממחדל המבקשת כי היא מזלזלת בהליכים המשפטיים. בכתב טענותיה פרטה נימוקים ובשלב זה אין לומר שסיכויי התביעה קלושים.
כפי שפסק בית המשפט המחוזי ברת"ק12626/12/11 אליהו גרבי נגד יעל בן משה "אי ביטול פסק דין כמוהו כנעילת שערי המשפט בפני המבקש זאת, תוך מניעת אפשרות קיום בירור ענייני והוגן של הנושא שבמחלוקת, והכרעה בו על סמך ראיות של צד אחד בלבד. אין לשכוח, שסדר הדין אינו אלא אמצעי להשגת המטרה של עשיית משפט צדק ואין להפוך את האמצעי למטרה בפני עצמה. בתי המשפט ניזהרים ב"נעילת שערי המשפט", במיוחד לאור חשיבותה של זכות הגישה לערכאות, שהינה זכות יסוד במשפט הישראלי, ויש אף שרואים בה כזכות חוקתית של ממש".
בנסיבות אלה, מאחר שאין זה ראוי לסגור את דלתות בית המשפט בפני המבקשת ויש לאפשר לה "את יומה"בבית המשפט אני מחליטה לבטל את פסק הדין שניתן במעמד צד אחד, אך עם זאת לחייב את המבקשת בהוצאות משיבה 2, סקוריטס סוכנות בטוח בע"מ שהתייצבה לדיון, הגיבה לבקשה וכעת בירור התביעה נדחה למועד נוסף .
פסק הדין שניתן במעמד צד אחד מבוטל
אני מחייבת את המבקשת לשלם למשיבה 2 הוצאות הבקשה ובזבוז זמנה בסך של 500ש"ח. סכום זה ישולם על ידי משלוחו בדואר רשום למשיבה 2 תוך 30 יום ממועד מתן ההחלטה ואם לא ישולם במועד יישא הסכום ריבית והפרשי הצמדה החל מיום מתן ההחלטה ועד התשלום המלא בפועל.
המזכירות תקבע מועד לדיון בתיק זה ותזמן הצדדים לדיון שיקבע בדואר רשום בצירוף אישורי מסירה.
ההחלטה תשלח לצדדים על ידי המזכירות בדואר רשום בצירוף אישורי מסירה.

ניתנה היום, ז' אייר תשע"ה, 26 אפריל 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מליסה רוקברגר
נתבע: נסים לוי
שופט :
עורכי דין: