ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נחמיאס נגד שרביט :

1

בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות נתניה

תק 001820/08

בפני:

כב' השופטת: סילש הלית

27/8/08

בעניין:

נחמיאס משה

תובע

נ ג ד

שרביט אליעזר

נתבע

פסק דין

בפני תביעה במסגרתה עותר התובע כי בית המשפט יורה לנתבע לפצותו בגין נזקי תאונת דרכים.

לטענת התובע ביום 24.3.08 בשעות הערב פגע רכבו של הנתבע ברכב התובע בשעה שזה האחרון ניסה לחנות בצמוד לרכבו של התובע. לטענת הנתבע אין מקום לחייבו בנזקי התובע נוכח העובדה כי לא היה זה רכבו אשר פגע ברכב התובע.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות, במסמכים שצורפו ובעדויות הצדדים בפני אני קובעת כי דין התביעה להידחות. להלן יפורטו הטעמים להחלטתי זו.

מדובר במקרה זה בתביעה בה שתי גרסאות הצדדים הינן שונות לחלוטין. בעוד התובע טוען לפגיעה מרכב הנתבע, שהרי הנתבע טוען כי כלל לא פגע ברכב התובע באותו מועד.

הכלל המשפטי הינו כי נטל ההוכחה ונטל הבאת הראייה מוטל על התובע, בבחינת המוציא מחברו עליו הראייה.

בתיק זה לא הובאו בפניי ראיות כלשהן על ידי התובע אשר היה בהן כדי להטות את הכף לטובתו באופן שבו אוכל לקבל את תביעתו.

לא היו במקום עדים למעשה גם התובע לא היה עד לתאונה. כל שהעד יוכל להצביע עליו היא העובדה כי רכב הנתבע ניסה לחנות במקום באמצעות אשתו.

תמוהה העובדה כי מחד יוכל היה התובע להצביע על העובדה כי ראה את הנתבע בשעה שזה מבקש לחנות ומאידך לא ראה את התאונה או את הנזק, ואף לא שמע את המכה בין הרכבים , ואולם מאידך יכול לטעון כי בוודאות נגרם נזק זה מרכב הנתבע.

על כך יש להוסיף את טענתו של הנתבע אשר לא נסתרה על פיה קיימת ברכב מצלמה אחורית המקנה לו אפשרות לחנות את רכבו מבלי שיידרש לסיועו של אדם אחר, עובדה המקטינה את הסיכון למגע בין הרכבים.

ממכלול העדויות בפני עולה כי בין הצדדים קיים סכסוך מזה זמן מה והנוגע, בין היתר, לשאלת מקום חניית הרכבים ואולם אין בקיומו של סכסוך זה כדי להקים חובה לנתבע לשאת בנזקיו של התובע, במקום שבו לא הוכח בפני כי מקורם של נזקים אלו הינו אכן במעשי או מחדלי הנתבע.

ממכלול הטעמים שנימנו לעיל אני קובעת כי דין התביעה להידחות. התובע ישא בהוצאותיו של הנתבע בגין ניהול ההליך בסך של 200 ₪. סכום זה ישא הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד התשלום בפועל.

המזכירות תעביר את העתק פסק הדין לצדדים באמצעות הדואר

בקשת רשות ערעור בתוך 15 יום לבית המשפט המחוזי.

ניתן היום כ"ו באב, תשס"ח (27 באוגוסט 2008) בהעדר הצדדים.

הלית סילש, שופטת