ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שמואל אפוטה נגד מדינת ישראל :

החלטה בתיק רע"פ 9034/02

בפני: כבוד השופט א' ריבלין

המבקש:
שמואל אפוטה

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בקשת רשות ערעור על פסק-דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים בע"פ 6402/02 מיום 6.10.2002 שניתן על ידי כבוד סגן הנשיא השופטת מרים נאור

בשם המבקש: עו"ד א' תוסייה-כהן
בשם המשיבה: עו"ד דניאלה ביניש

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. המבקש הורשע על-ידי בית המשפט לענייני תעבורה בעבירה לפי תקנה 54(א) לתקנות התעבורה, לאחר שנסע במהירות של 114 קמ"ש בקטע כביש שבו המהירות המרבית המותרת היא 70 קמ"ש. על המבקש נגזרו שלושה חודשי פסילת רשיון בפועל, שלושה חודשי פסילת רשיון על תנאי למשך שלוש שנים וקנס בגובה של 1,000 ש"ח. ערעור שהגיש המבקש על גזר דינו נדחה על-ידי בית המשפט המחוזי, ועתה מתבקשת רשות ערעור. המבקש טוען כי זכותו למשפט צדק נפגעה. לדבריו, בית המשפט לענייני תעבורה לא קרא את טיעוניו לעונש, ובניגוד לכך שמע את טיעוני המדינה בעניין. טענה זו של המבקש נסמכת על העובדה שבפסק דינו של בית המשפט לענייני תעבורה לא צוינו טיעוניו של המבקש, וציינו את טיעוני המדינה. מעבר לכך, משיג המבקש כנגד חומרת העונש שנגזר עליו.

2. בחנתי את טענות המבקש ואת תגובת המדינה, ולא מצאתי מקום להתערב בהחלטתו של בית משפט קמא. טענתו של המבקש לפיה בית המשפט לענייני תעבורה לא קרא את טיעוני המבקש נדחתה על-ידי בית משפט קמא, שקבע כי אין כל סיבה שלא להעמיד את בית המשפט לענייני תעבורה בחזקתו כי קרא גם את טענותיו של המבקש לעונש, ואיני רואה כל צורך להוסיף לדברים אלה. לא מצאתי גם כי נפל פגם כלשהו בעונש שהוטל על המבקש. זאת, נוכח המהירות הגבוהה בה נסע ולאור עבירות התעבורה הרבות הרשומות לחובתו. משכך, דין הבקשה להידחות.

ניתנה היום, כ"ח בכסלו תשס"ג (3.12.2002).

_________________
העתק מתאים למקור 02090340_P02.doc/אמ
נוסח זה כפוף לשינויי עריכה וניסוח.
שרה ליפשיץ – מזכירה ראשית

בבית המשפט העליון פועל מרכז מידע, טל' 02-XXXX444 בית המשפט פתוח להערות והצעות: [email protected]
לבתי המשפט אתר באינטרנט: www.court.gov.il


מעורבים
תובע: שמואל אפוטה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: