ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מר רוני בראון נגד תנועת הליכוד :

החלטה בתיק רע"א 10587/02

בפני: כבוד השופט י' אנגלרד

המערערים:
1. מר רוני בראון

2. מר יחיאל חזן

נ ג ד

המשיבים:
1. תנועת הליכוד

2. וועדת הבחירות של תנועת הליכוד

3. מיכאל גורלובסקי

4. עו"ד גלעד ארדן

בקשת רשות ערעור מיום 12.12.02 על החלטת בית המשפט קמא

בשם המבקשים: עו"ד דוד ויניצקי

בבית המשפט העליון

החלטה

1. זוהי בקשת רשות ערעור ובקשה לעיכוב ביצוע של החלטה שניתנה היום, על-ידי נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב השופט א' גורן, לפיה על ועדת הבחירות של תנועת הליכוד ועל בית הדין של התנועה להימנע מלדון בשום ערעור נוסף או בקשה נוספת מכל סוג שהוא. בין הנימוקים המועלים על-ידי המבקשים מצוי הנימוק כי בית המשפט קמא נתן את החלטתו מבלי שזומנו כל הצדדים.

2. באשר לבקשה לעיכוב ביצוע, הרי שעל-פי תקנה 468 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד- 1984, רשאי בית המשפט שלערעור לצוות על עיכוב ביצוע לאחר שבקשה לעיכוב ביצוע סורבה על-ידי בית המשפט של דיון. בחומר המצוי לפני לא כלולה החלטה של בית המשפט קמא בעניין סירוב לעכב את ביצוע פסק-הדין. אי לכך, אין להיזקק לבקשה זו, והיא נדחית על הסף.

3. באשר לטענה כי ההחלטה ניתנה מבלי שהוזמנו כל הצדדים, כך שצו המניעה ניתן לפי הטענה במעמד צד אחד, הרי הסעד הרגיל לביטול ההחלטה, על-פי תקנה 201 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד- 1984, הוא פנייה לבית המשפט שנתן את הצו.

4. יתירה מזו, נראה כי החלטתו של בית המשפט המחוזי היא בבחינת פסק-דין, כך שיש להגיש עליה ערעור בזכות בפני הרכב של בית משפט זה תוך הזמנת כל בעלי-הדין. בנסיבות המקרה הנדון נראה כי דיון מעין זה אינו אפשרי מפאת מגבלות הזמן, מאחר שצו המניעה חל, ממילא, עד השעה חצות הלילה בלבד, שהוא המועד האחרון להגשת רשימת המועמדים לבחירות לכנסת ה- 16.

התוצאה היא כי הבקשה לעיכוב ביצוע נדחית מהטעמים הנזכרים לעיל.

ניתנה היום, ז' בטבת התשס"ג (12.12.02) שעה 17:50.


מעורבים
תובע: מר רוני בראון
נתבע: תנועת הליכוד
שופט :
עורכי דין: