ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלום סגל נגד מדינת ישראל :


בפני כבוד השופטת אפרת בוסני

תובע

שלום סגל

נגד

נתבעתה

מדינת ישראל

החלטה

לפניי בקשה לשקול מחדש את פסק הדין שניתן ביום 5.1.15.

לאחר שבחנתי את טענות המבקש ותגובת המשיבה, אני מוצאת לדחות את הבקשה. טעמי יפורט להלן.

פסק הדין מיום 5.1.15 ניתן על יסוד הסכמת הצדדים, ובמסגרתו התביעה נדחתה על הסף, תוך שמירת זכותו של התובע להגיש תביעה חדשה לעניין החזר ההוצאות שהשקיע לצורך איתור עברייני בנייה ככל שהשקעות התובע הניבו במישרין למדינת ישראל או לעריית בני ברק כספים, וכל זאת לאחר שהתובע ימצה את ההליכים מול העירייה.

עם מתן פסק הדין סיים בית המשפט את מלאכתו, ואין לשוב ולדון באותו עניין מחדש, אלא במקרים חריגים ביותר ובגין שינוי נסיבות קיצוני, שלא מצאתי כי התקיימו במקרה זה. (ראה רע"א 9728/04 מיכאל עצמון ואח' נ. חיפה כימיקלים בע"מ [פורסם בנבו] 7.2.05).

ביסוד התביעה עמדה דרישת התובע לחיוב הנתבעת בתשלום כספים שהתקבלו על ידי הנתבעת או עריית בני ברק בעקבות מאמציו לאיתור עברייני בנייה. זאת על יסוד טענת התובע להיקש מההסדר הקיים, לטענתו, עם רשויות המס בגין הלשנה. בבקשה לעיון מחדש חוזר התובע וטוען לקיומו של "חוק מלשינון" ברשויות המס. לבד מכך שהתובע אינו מציג כל אסמכתא לקיומו של חוק כזה ברשויות המס, התובע אינו מצביע על קיומו של חוק או הסדר כזה בגין עברייני בנייה, ובכך די לדחות את הבקשה לעיון מחדש .

בנוסף, אין בטענת התובע לקיומו של "חוק מלשינון" ברשויות המס, טענה שאין התובע מציג לה תימוכין, ולא כלום עם תביעתו, שעניינה קבלת כספים בגין עבירות בנייה, ומשעניין זה עלה במסגרת התביעה ונדחה בפסק הדין, גם מטעם זה אין מדובר בשינוי נסיבות קיצוני ואין מקום לעיון מחדש בפסק הדין.

לאור כל האמור, הבקשה נדחית. ראוי לתובע לפעול על פי פסק הדין.
התובע ישלם הוצאות משפט לנתבעת בסך 500 ₪ וזאת בתוך 30 יום.

ניתנה היום, ח' ניסן תשע"ה, 28 מרץ 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלום סגל
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: