ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם מישון נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני: כבוד השופט יעקב שפסר, אב"ד
כבוד השופטת זהבה בוסתן,
כבוד השופט ד"ר שמואל בורנשטין

העותר
אברהם מישון (אסיר)

נגד

המשיבים

  1. משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
  2. מדינת ישראל


נוכחים:

ב"כ העותר עו"ד יוסי נגולה
ב"כ המשיבים עו"ד שלומי ויזן

פרוטוקול

ב"כ העותר:
כפי שידוע שתי שאלות עמדו בפני וועדת השחרורים, אחד האם העותר ראוי להשתחרר שחרור מוקדם והאחד שאלת המסוכנות. הועדה טעתה בכך שהעותר לא ראוי להשתחרר בשחרור מוקדם וטעתה שהאסיר יכול לסכן את הציבור.
אבקש מבית המשפט להורות על שחרורו של העותר חוזר על האמור בעתירה.
מדובר בעותר שבמהלך ריצוי מאסרו הוא לא עבר עבירות משמעת.
אם אנחנו עוברים את המשוכה של ראוי להשתחרר, אני אעבור לשאלת המסוכנות.
לגבי המסוכנות, מדובר בעותר ששוחרר למעצר בית טרם תחילת ריצוי מעצרו. מדובר בעותר שבמהלך מעצר הבית לא הפר את תנאי השחרור מדובר בעותר שבית המשפט נתן בו אמון ועיכב את תחילת ריצוי עונש המאסר.
מדובר בעותר שהתייצב למאסר הנדחה ללא שום בעיה. מדובר בעותר שבעניינו התכנסה ועדת מסכנות בהיותו אסיר וקוטלג בקטגוריה ב2. המשמעות שבהינתן והיחידה תמליץ על הכנסתו לסבב חופשות מבחינת המסוכנות והמחוז ימליץ לאשר לו חופשות אנו לא צריכים את אישור משטרת ישראל. וועדת מסוכנות בעניינו של העותר המליצה להוסיף את העותר לסבב חופשות. אבל המשיב מגיע ואומר שיש מידעים לפני תחילת מאסרו. אני לא יודע ממתי אבל המידעים עוד לפני שהעותר התחיל לרצות את מאסרו, יכול להיות לפני שלוש או ארבע שנים. אנחנו לא יודעים ממתי המידע. אנחנו חושבים שהמידע לא יכול לעמוד לרועץ לעותר. איפה היו כל המידעים לפני שבית המשפט נתן בו את האמון ועיכב את תחילת המאסר. המידע צץ לאחרונה אחרי שהועדה המליצה להוציא אותו לסבב חופשות, ועל סמך המידע וועדת השחרורים החליטה לא לשחרר אותו בשחרור מוקדם וזה כל המסוכנות.
שני המאסרים שאנחנו מדברים הראשון מלפני 12 שנים והשני מלפני 5 שנים. הוא השתחרר לפני שלוש שנים.
מה שקשור למאסר הנוכחי, מדובר באסיר שבאמת התנהלותו והתנהגותו חיוביים. מדובר באסיר שהיה משולב בקבוצה טיפולית, במדרשה, לא צבר עבירות משמעתיות או במהלך ריצוי מאסרו שנוספו מידעים. מדובר באדם שהוא בן 45, מדובר באדם שהוא גרוש, אדם חולה מאוד והוצג אישור רפואי במסגרת הבקשה להקדמת מועד דיון, שעבר תאונה קשה. אחוזי הנכות שלו 5%. הבן אדם לא יכול לעבוד. מדובר בתקופת השליש שנותרו 40 יום.
לשיטת המדינה בעוד 40 יום הוא כל כך מסוכן שהוא ישתחרר שחרור מלא וימשיך לבצע עבירות אבל אני לא מסכים. מדובר באדם שבכל תקופת מעצר הבית לא עבר כל עבירה, מדובר באדם שהוא ביוזמתו לאחר שהתקבל בתכנית רש"א כי התקופה המאסר זה 7 חודשים, אני דיברתי עם נציג רש"א והרשימה היתה מלאה אסירים ממתינים ובשל כך הוא לא התקבל בתכנית רש"א. מדובר בעותר שמתגורר עם אמו אישה מאוד חולה.
חג הפסח קרב ואין מישהו שיכול לנהל את הסדר, מתוך הרחמים ואם עברנו את משוכת המסוכנות, אני אבקש מבית המשפט להורות על שחרורו של העותר במסגרת התכנית הפרטית...
אני מפנה לחוות דעת של מפקד בית הסוהר, כתוב שהתנהגותו טובה, לומד במדרשה.
מצד שני אנחנו רואים של המידע המודיעיני הועדה לא שחררה את העותר. כל המ ידעים בנוגע לעותר היו בפני מנהלת בית הסוהר.
על כן אבקש להורות על שחרור של העותר.
לאחר ששמעתי את הערות בית המשפט ואף התייעצתי עם אחותו של העותר הנמצאת באולם – אנו מודיעים על חזרה מהעתירה, הודעה שהיא גם על דעתו של העותר.


פסק דין
העתירה נדחית כמבוקש.


ניתן והודע היום ד' ניסן תשע"ה, 24/03/2015 במעמד הנוכחים.

יעקב שפסר, שופט
אב"ד
זהבה בוסתן, שופטת
שמואל בורנשטין, שופט


ניתן והודע היום ד' ניסן תשע"ה, 24/03/2015 במעמד הנוכחים.

הוקלד על ידי ליאת עדי


מעורבים
תובע: אברהם מישון
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: