ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מייק ואן קול נגד משרד הפנים :

בפני כבוד השופטת נאוה בן אור

המבקשים

  1. מייק ואן קול
  2. אמילדה פט מונגקל

נגד

המשיב

משרד הפנים

החלטה

במסגרת ערעור על החלטת בית הדין לעררים בירושלים (ערר (י-ם) 2301-14) מבקשים המערערים כי בית המשפט יוציא מלפניו צו ביניים ולפיו ייתן המשיב למבקשת 2 אשרת שהייה זמנית "בתוקף עד 30 ימים שלאחר סיום כל ההליכים בהם נקט התובע, לרבות הליך נשוא ערר זה".

דין הבקשה להידחות.

מתן צו ביניים כמבוקש "עד לסיום כל ההליכים שנקט התובע", לרבות ההליך הנדון משמעה מתן צו ביניים בלתי מסוים ובלתי תחום בזמן, המתייחס להליכים שונים ומשונים שבית משפט זה אינו אמור להידרש אליהם כלל ועיקר, ואשר טיבם אינו מפורט.

בנוסף, עיון בהחלטה נשוא הערעור מלמד, כי המערערת, נתינת הפיליפינים והנשואה לאחר במדינת מוצאה, נכנסה לישראל באשרת תייר מסוג ב/2, בתאריך 11.2.14, והאשרה הוארכה מעת לעת. ב- 11.8.14 פנו המערערים למשיב בבקשה להסדרת מעמדה של המערערת מכוח נוהל ידועים בציבור. אלא שהמסמכים שצרפו בתמיכה לבקשתם, והנדרשים על פי הנוהל (כגון תעודת יושר, תעודת לידה ותעודת נישואין) הוגשו מבלי שיאומתו כדין. ניתנה למערערים אורכה להמצאת המסמכים הנדרשים אולם הם לא המציאום. חלף זאת, פנו השניים בבקשות שונות למשיב, שתכליתן הנפקת רישיון עבודה למערערת.

בסופו של דבר, משלא הומצאו המסמכים הנדרשים נדחתה בקשתם של המערערים על הסף והתיק נסגר.

עיון בהחלטת בית הדין, שדחה את הערר שהגישו המערערים על החלטת המשיב, מעלה כי על פניו סיכויי הערעור אינם גבוהים. למערערים ניתנו הזדמנויות להשלים את המסמכים החסרים גם באמצעות גורם שלישי שיפנה לקונסוליה הישראלית במנילה וימציא דרכה את הנדרש, כך שעלות טיסתה של המערערת חזרה לפיליפינים על מנת לאסוף את המסמכים הללו הייתה נחסכת.

בנסיבות אלה, ומשהנזק העלול להיגרם למערערים אינו בלתי הפיך, שהרי גם לאחר שתחזור המערערת לארצה יוכלו המערערים לשוב ולפנות בבקשה להסדרת מעמדה ככל שיהיו בידיהם המסמכים הנדרשים, איני מוצאת עילה למתן צו ביניים במסגרת ההליך שלפניי.

הבקשה נדחית, ועל המערערת לעזוב את ישראל עד 6.4.15.

המזכירות תמציא את העתק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, ה' ניסן תשע"ה, 25 מרץ 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מייק ואן קול
נתבע: משרד הפנים
שופט :
עורכי דין: