ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שאדי אלקרנאוי נגד ביטוח חקלאי :


בפני כבוד השופט אבישי זבולון

מבקש

שאדי אלקרנאוי

נגד

משיבה

ביטוח חקלאי - אגודה שיתופית מרכזית בע"מ

החלטה

עניינה של החלטה זו בבקשה התובע למינוי מומחה בתחום הפסיכיאטריה, בהמשך להחלטה מיום 27/1/15, בעניין תאונת דרכים מיום 18/10/09.

כאמור בהחלטה מיום, 27/1/15, עסקינן בבקשה שלישית למינוי מומחה רפואי, אשר הוגשה בתובענה שתחילתה בחודש ינואר 2011.

התובע טען במסגרת בקשתו כי בעקבות התאונה, נשוא התובענה, הוא פנה כבר ביום 18/3/11 לרופאה פסיכיאטרית אשר אבחנה כי לתובע פגיעה פסיכיאטרית, בין היתר, אובחן כסובל ממצב רוח ירוד, מחשבות טורדניות, סיוטי לילה וירידה בתפקוד המיני.

הנתבעת התנגדה לבקשה. לטענתה, התובע הגיש את כתב התביעה בצירוף בקשה למינוי מומחים רפוא יים בתחום האורתופדיה והאורולוגיה, בעוד לא עתר למינוי מומחה בתחום הפסיכיאטריה, טענות אשר הועלו לראשונה במסגרת בקשה זו ועל כן אין מקום להיעתר לבקשה.

כן טענה הנתבעת לגופה של הבקשה כי מהמסמכים הרפואיים עולה כי התובע פנה לראשונה למומחה בתחום הפסיכיאטריה רק בשנת 2011, בעוד התאונה אירעה בשנת 2009 ועל כן מדובר בניתוק הקשר הסיבתי בין התאונה לתלונותיו. כן נראה כי פניות התובע לפסיכיאטר נועדו לצורכי התביעה בלבד, שכן התובע לא קיבל טיפו ל בתחום הנפשי.

התובע הגיש תשובה לתגובה, במסגרתה הוסיף כי מהמסמכים הרפואיים עולה כי התובע קיבל טיפול רפואי נפשי למשך תקופה ממושכת של 4 שנים והעבודה כי התובע לא פנה מיד ובסמוך לאחר התאונה לטיפול פסיכיאטרי , אין בה כדי להוות שיקול לחובתו, שכן מדובר "בתקופת דגירה" של אירוע פוסט טראומטי שנבע מהתאונה, הדורש זמן להתגבשותו.
מעיון במסמכים הרפואיים אשר צורפו לבקשה עולה כי ביום 18/3/11, פנה התובע לראשונה לרופאה בתחום הפסיכיאטריה, אשר אבחנה, בין היתר, כי התובע ללא מחשבות שווא, שולל מחשבות אובדניות וכוונות תוקפניות כלפי אחרים, ללא מצבים דיסוציאטיביים בשעות היום, ללא רגזנות יותר, ללא הפרעות בתפיסה, "ללא ירידה קוגניטיבית ניכרת, שיפוט ובוחן מציאות תקינים. הוחל תהליך משפטי".

כן בהמשך, פנה התובע כמידי חודשיים לרופא בתחום הפסיכיאטריה, כפי שעולה, בין היתר ממסמכים מיום 17/4/11, 2/6/11, 3/7/11, 11/9/11, 20/11/11, 15/3/12 ו- 20/4/13, 12/13, 09/14 מהם עולה כי נמצא כי התובע אינו סובל ממחשבות אובדניות, מצב רוחו טוב, נתון לסיוטי לילה מפעם לפעם .

כן עולה מהמסמכים הרפואיים, כי התובע מסר שסובל מבעיות אורתופדיות, כאבים בגב, כתפיים ורגל ועל רקע זה אינו יוצא מהבית ומוגבל בתנועותיו.

מהמסמכים הרפואיים לא נמצא תיעוד בדבר קבלת טיפול נפשי על ידי התובע, למעט פניות למומחה בתחום הפסיכיאטריה, כאמור לעיל וטיפול תרופתי .

לאחר שעיינתי במסמכים הרפואיים שהוצגו בפניי ובתגובות הצדדים הגעתי לכלל מסקנה כי קיימת ראשית ראייה קלושה למינוי מומחה בתחום הפסיכיאטריה, הן בשל המועד בו החל התובע להתלונן בתחום זה והן בשל העובדה כי לא הוצגה כל ראיה לקבלת טיפול של ממש חרף הפניית הרופא המטפל.

יחד עם זאת, לאור משך התלונות ועל מנת להסיר כל ספק, ימונה מומחה והתובע יישא בשכר טרחתו.

לפיכך אני מורה על מינויו של :
ד"ר משה קוטלר, מרחוב ברקת 9, רמת אפעל, רמת גן 52960, טל': 03-XXXX218, כמומחה רפואי בתחום הפסיכיאטריה מטעם בית המשפט.

המומחים יקבעו ממצאים לגבי מצבו הרפואי של התובע בעקבות האירוע מיום 18/10/09 ובמיוחד יתייחסו ל :

א. האם לוקה התובע כיום בנכות, ואם כן, לאיזה תקופה ומה שיעור הנכות.
ב. המומחים יתייחסו לקשר שבין האירוע לבין מצב התובע נכון להיום.
ג. האם יהיה התובע זקוק לטיפולים רפואיים בעתיד, ואם כן-מהם סוגי הטיפולים ומהי העלות המשוערת של טיפולים אלה לפי המחירים הנכונים להיום.
ד. האם יש לצפות לשיפור או להחמרה במצבו בעתיד.

בעלי הדין רשאים להעביר למומחה כל מסמך רפואי שבידיהם, למעט חוות דעת מומחים. המומחה יציינו בחוות הדעת אלו מסמכים היו בפניהם לצורך מתן חוות הדעת.

בשלב זה ישא התובע בשכר הטרחה של המומחה וזה יילקח בחשבון הסכומים שיפסקו. שכרו של המומחה יעמוד על 6,000 ש"ח בתוספת מע"מ, והוא יופקד על ידי התובע בתוך 21 ימים בקופת בית המשפט.
המזכירות לא תשלח את כתב המינוי למומחה עד להפקדת שכר הטרחה בקופת בית המשפט.

חוות הדעת תימסר לבית המשפט ולבעלי הדין ככל האפשר תוך 60 יום מהיום.

בעלי הדין רשאים להפנות למומחים שאלות הבהרה תוך 15 יום ממועד קבלת חוות הדעת והמומחים מתבקש להשיב תוך 15 יום נוספים.

המזכירות תמציא עותק מההחלטה לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, כ"ח אדר תשע"ה, 19 מרץ 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שאדי אלקרנאוי
נתבע: ביטוח חקלאי
שופט :
עורכי דין: