ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יהודה כהן נגד יואב לאביוד :

בפני כבוד השופט אור אדם, סגן נשיאה

התובעים:

  1. יהודה כהן
  2. בת שבע כהן

ע"י ב"כ עו"ד עמוס האוזנר ואח'

נגד

הנתבעים:

  1. יואב לאביוד
  2. עליזה אלביוד

ע"י ב"כ עו"ד אייל ימיני

3. מרדכי קמינצקי
ע"י ב"כ עו"ד יצחק סרויא

4. אלי בלולו
ע"י ב"כ עו"ד ציון ותארי

החלטה

בתיק זה הגישו הנתבעים 1-2 ו- 4 בקשות לסילוק על הסף מחמת התיישנות (הנתבע 4 גם מחמת העדר יריבות).
מחד גיסא, נראה כי יש ממש לפחות בחלק מטענות הנתבעים, בעיקר לאחר שהתובעים לא צרפו תצהיר נגדי, ולא הביאו הסבר מניח את הדעת לחתימתם על שטר העברת הזכויות במינהל מקרקעי ישראל בשנת 1996, חתימה אשר מעקרת במידה רבה את טענת התרמית העוצרת את ההתיישנות . מבלי להכריע, גם באשר לדרישת ההשבה של תשלום ע"פ פסק דין חלוט, יש בעייתיות בטענת התובעים, וגם טענותיו של הנתבע 4 באשר להעדר יריבות הן בעלות משקל.

מאידך גיסא, ישנה לתובעים טענה הראויה לבחינה עובדתית, אם ההצהרה לפיה הדירה בנויה לפי תכניות מאושרות וללא חריגות בניה היא הצהרת אמת, בעוד ההלכה הפסוקה קובעת כי בדרך כלל יש להימנע ולסלק תובענות על הסף, גם אם סיכויי התביעה הם קלושים.
מבלי לקבוע מסמרות בעניין, על פניו נראה, כי ייתכן ויש טעם בטענת הנתבעים באשר לגובה הנזק הנתבע, בהתחשב בנזק הישיר, כאמור בסעיף 11 לתביעה.
בהתחשב בכלל הנסיבות הללו, ומאחר ולכל צד יש סיכונים וסיכויים, מוצע כי בטרם מתן החלטה בבקשות, ישקלו הצדדים פניה להליך של גישור.
ב"כ הצדדים יבואו איפוא בדברים ויודיעו עד ליום 19.4.15, אם יש הסכמה לפתוח בהליך של גישור, או שמבוקש כי בית המשפט יתן ה חלטה בבקשות לסילוק התובענה על הסף.
התיק יובא לעיוני ביום 20.4.15.

ניתנה היום, כ"ד אדר תשע"ה, 15 מרץ 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יהודה כהן
נתבע: יואב לאביוד
שופט :
עורכי דין: