ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין חזי אציל נגד בנק הפועלים :

החלטה בתיק רע"א 2299/14

לפני: כבוד הרשם גלעד לובינסקי

המבקש:
חזי אציל

נ ג ד

המשיב:
בנק הפועלים, סניף הצומת 676

בקשה ל"החייאת" הליך

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה ל"החייאתו" של ההליך בכותרת, אשר נמחק בהחלטתי מיום 20.10.2014 מחמת אי תשלום אגרה ואי הפקדת עירבון. המשיב מתנגד לבקשה. לטענת המבקש, ההחלטה בסוגיית האגרה והעירבון (להלן: החלטת הפטור) - אשר ניתנה ביום 19.8.2014 ואשר שוגרה למבקש באמצעות הדואר למחרת היום - לא הומצאה לו עד למועד מתן ההחלטה על מחיקת ההליך (אם כי המבקש מציין כי במועד אשר אינו זכור לו, דבר מתן ההחלטה נמסר לו טלפונית).

מששקלתי בדבר החלטתי, לא בלי היסוס וחרף העובדה כי סיכוייה של בקשת רשות הערעור אינם נחזים להיות גבוהים, להיעתר לבקשה ולהורות על "החייאת" ההליך. זאת, אך על רקע הספק שמא לא קיבל לידיו המבקש את החלטת הפטור עובר למועד מחיקתו של ההליך. יובהר, כי אין באמור כדי לפטור את המבקש מאחריותו לעקוב אחר ההחלטות הניתנות בעניינו ולפעול על פיהן, קל וחומר בנסיבות בהן נמסר לו טלפונית על דבר מתן ההחלטה (והדברים הובהרו למבקש בעבר: ראו החלטתו של כבוד הרשם ג' שני (כתוארו אז) מיום 18.11.2014 בבג"ץ 3758/14).

תנאי ל"החייאת" ההליך הוא כי המבקש ישלם את האגרה ויפקיד את העירבון בסכומים אשר נקבעו (200 ₪ ו-1,500 ₪, בהתאמה) עד ליום 15.4.2015. לא יעשה כן - תיוותר מחיקתו של ההליך על כנה. בשים לב לאחריות המוטלת על כתפי המבקש, כמוסבר לעיל, ועל מנת להימנע מהתמשכות הליך זה עד בלי די, מובהר כי המבקש לא יישמע בטענה שהחלטה זו לא הגיעה לידיו עד למועד התשלום וההפקדה.

המזכירות תמציא החלטה זו לידי המבקש ללא דיחוי באמצעות דואר רשום; וכן תעדכן אותו טלפונית בדבר תוכנה, תוך עריכת תרשומת מתאימה, ככל שיש בידיה את פרטי ההתקשרות עמו.

ניתנה היום, כ' באדר תשע"ה (11.3.2015).

גלעד לובינסקי, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: חזי אציל
נתבע: בנק הפועלים
שופט :
עורכי דין: