ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה מזור נגד ימין ניסים חברה לבנין בע"מ :

החלטה בתיק רע"א 9883/02

בפני: כבוד השופטת ט' שטרסברג-כהן

המבקשים:
1. משה מזור

2. רחל מזור

נ ג ד

המשיבים:
1. ימין ניסים חב' לבנין בע"מ

2. מדינת ישראל / מינהל מקרקעי ישראל

בקשת רשות ערעור על החלטתו של בית המשפט המחוזי בבאר-שבע מיום 12.11.02 בבש"א 10871/02 (ע"א 1181/02) שניתנה על ידי כבוד סגן הנשיא י' טימור

בשם המבקשים: בעצמם
בשם המשיבה 1: עו"ד מאיר ברוכים
בשם המשיב 2: עו"ד תהל ברנדס

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. המשיבה 1 זכתה במכרז פומבי שפורסם על ידי המשיב 2, ורכשה זכויות בנכס באשקלון. המבקשים טענו כי הם בעלי זכות בנכס ומנעו את ביצוע העבודות על ידי המשיבה 1, בנכס. על כן פנתה היא לבית משפט השלום בתביעה לסעד הצהרתי ולצו מניעה קבוע.

2. בית משפט השלום (כבוד השופטת ד' כהן) קבע כי המשיבה 1 זכאית להחזיק במגרש והורה על המבקשים להימנע מביצוע פעולה כלשהי שיש בה כדי להוות הפרעה לשימוש במגרש על ידי משיבה 1. על פסק דין זה הגישו המבקשים ערעור לבית המשפט המחוזי, במסגרתו ביקשו לעכב את ביצוע פסק דינו של בית משפט השלום. בית המשפט המחוזי (כבוד השופט י' טימור, סגן-נשיא) דחה את בקשת עיכוב ביצוע פסק הדין של בית משפט השלום. על כך בקשת רשות הערעור שבפנינו.

3. טענות המבקשים לגבי זכויותיהם בנכס נדונו ונדחו מספר פעמים על ידי ערכאות שונות, החל בשנת 1970 וניתנו פסקי דין מתוכם עולות קביעות חלוטות המהוות מעשה בית דין, בהם נקבע, בין היתר, כי לא היו למבקשים כל זכויות בנכס והם החזיקו בו כמסיגי גבול. בינתיים, פונו המבקשים מן הנכס.

4. בקשת רשות הערעור אינה מעלה טענה כלשהי הראויה להידון בערכאה שלישית. לאחר שעיינתי בחומר שלפני, הגעתי לכלל מסקנה כי גם לגופו של עניין דין הבקשה להידחות. זהו הליך סרק נוסף בשורה ארוכה של הליכים בהם נקטו המבקשים במטרה לנסות לסכל את עיסקת המקרקעין נשוא הדיון.

הבקשה נדחית.

המבקשים ישלמו לכל אחד מהמשיבים הוצאות בסך 10,000 ₪.

ניתנה היום, כ"א באדר א' תשס"ג (23.2.03).


מעורבים
תובע: משה מזור
נתבע: ימין ניסים חברה לבנין בע"מ
שופט :
עורכי דין: