ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רפאל בנימין פוזן נגד סמיר סגדלדור :

בפני כבוד הרשמת הבכיר ה סיגל אלבו

תובע

רפאל בנימין פוזן

נגד

נתבעים

1.סמיר סגדלדור
2.הראל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפני תביעה שעניינה תאונת דרכים שאירעה ביום 10.10.13 בירושלים.

במועדים הרלבנטיים לכתב התביעה היה התובע הבעלים של רכב מ.ר. 2880463 (להלן: "רכב התובע").
הנתבע 1 היה במועדים הרלבנטיים הנהג ברכב משאית מ.ר. 2283950 (להלן: " המשאית"). הנתבעת 2 היא מבטחת המשאית.
מוסכם בין הצדדים כי ביום 10.10.13 אירעה התנגשות בין צדו הימני קדמי של רכב התובע לבין צדה השמאלי של המשאית. המחלוקת בין הצדדים הינה בשאלת החבות.
גרסת התובע הינה כי ביום 10.10.13 נסע בנתיב השמאלי ברח' ואדי ג'וז על מנת לפנות שמאלה לכיוון הגבעה הצרפתית. אז הגיעה המשאית מימין סטתה לנתיב נסיעת רכב התובע ופגעה ברכב התובע בצדו הימני קדמי .
גרסת הנתבעים לאופן התרחשות התאונה היא שונה. לגרסתם, המשאית נסעה בנתיב הימני מבין שני נתיבי ם ברח' ואדי ג'וז, כאשר רכב התובע נסע מאחורי ה. המשאית השתלבה בנתיב האמצעי, אשר התפצל בהמשך הדרך לפני הרמזור. הנתבע עצר ברמזור באופן שחלקה הקדמי של המשאית בנתיב האמצעי וחלקה האחורי בנתיב הימני. כאשר התחלף הרמזור לירוק, החל הנתבע בנסיעה , כאשר במראה הוא רואה את רכב התובע מאחוריו. לפתע פגע רכב התובע בצדו האחורי שמאלי של המשאית עם המראה הימנית. לחילופי ן טוענים הנתבעים לאשם תורם מצד התובע.

דיון והכרעה
העידו בפני התובע והנתבע 1 (להלן: "הנתבע" ).
התובע העיד כי נסע בנתיב השמאלי בצומת כאשר בכוונתו לפנות שמאלה. אז הגיעה המשאית מימינו ופגעה ברכב התובע בצדו הימני קדמי. לדברי התובע, נהג המשאית הודה באחריותו לתאונה.
מנגד העיד הנתבע, כי נסע בנתיב הימני בעוד התובע נסע בנתיב השמאלי. בהמשך, הנתיב הימני התפצל לשניים והנתבע נסע בנתיב האמצעי. אז במהלך הפניה שמאלה רכב התובע , אשר היה מאחורי המשאית, סטה לעבר המשאית ופגע במשאית בצדה השמאלי.
לאחר ששמעתי את העדויות והתרשמתי מהן וכן בחנתי את הראיות שהוצגו לפני, הגעתי למסקנה כי האחריות לתאונה רובצת לפתחו של הנתבע. ראשית, אציין, כי עדות התובע כי נסע בנתיב השמאלי ולא סטה ימינה לנתיב נסיעת המשאית היתה אמינה עלי. שנית, אף תמונות רכב התובע שצורפו לחוות דעת השמאי ת ומכות בבירור בגרסת התובע, כי המשאית היא שסטתה לנתיב נסיעת רכב התובע. כך, כיוון המכה ברכב התובע הוא מאחור לפנים, מה שאינו מתיישב עם גרסת הנתבע כי רכב התובע היה מאחוריו. עוד ניתן לראות בבירור בתמונות , מעיכה בכנף הקדמית ברכב התובע ובהמשך תלישת צדו הימני של הפגוש הקדמי. אופי הנזקים מעיד כי המשאית היא שסטתה לנתיב נסיע רכב התובע , פגעה בו בכנף הימנית ותלשה את הפגוש הקדמי. לו היתה נכונה גרסת הנתבע, הרי שברכב התובע היתה צריכה להיות פגיעה בפינה הימנית קדמית ולא תלישה של הפגוש.
לפיכך, אני קובעת כי ה משאית סטתה לנתיב נסיעת רכב התובע ופגע ה בו ועל כן הנתבע הוא שאחראי לתאונה.
בעקבות התאונה נגרמו לתובע הנזקים הבאים: נזק לרכב בסכום של 13,140 ₪ בהתאם לחוות דעת השמאי שצורפה לכתב התביעה. כן נשא התובע בתשלום שכ"ט שמאי בסכום של 980 ₪. סך נזקי התובע בגין התאונה עומדים על 14,120 ₪.
לפיכך אני קובעת כי הנתבעים, ביחד וחוד, ישלמו לתובע סך של 14,120 ש"ח בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כדין מיום 10.10.13 ועד התשלום בפועל.
כן ישאו הנתבעים בהוצאות התובע בסכום של 1,500 ₪ . הסכומים ישולמו בתוך 30 יום.

פסק הדין ניתן לערעור ברשות בלבד. בקשת רשות ערעור ניתן להגיש לבית המשפט המחוזי בתוך 15 יום.

ניתן היום, ה' אדר תשע"ה, 24 פברואר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רפאל בנימין פוזן
נתבע: סמיר סגדלדור
שופט :
עורכי דין: