ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלדד-קוטב סחר בע"מ נגד אמיר גור יצחקי :

בפני כבוד הרשמת בכירה יהלום בלהה

תובעת

אלדד-קוטב סחר בע"מ

נגד

נתבעים

  1. אמיר גור יצחקי
  2. עוזי יצחקי

החלטה

בפני התנגדות לביצוע שטר חוב על סך 39,000 ₪ שהוגש על ידי המשיבה לביצוע בהוצאה לפועל.

1. המבקש 1 (להלן: המבקש) מתנגד לביצוע השטר וטוען כי נטל מהמשיבה, מס' הלוואות שסולקו כולן למעט אחת, על סך 17,000 ₪. המבקש טוען כי הריבית הנדרשת בגין הלוואה זו הינה בגובה 100% מהחוב. משפרע את קרן ההלוואה, מתנגד המבקש לסכום הריבית הנטען וטוען שמדובר בהסכם אשר עומד בניגוד להוראות הדין (צו הריבית (קביעת שיעור הריבית המכסימלי), תש"ל- 1970 וחוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות, תשנ"ג- 1993. לאור זאת מבוקש ביטול הסכם ההלוואה (מכוח ס' 9(א) לחוק ההלוואות החוץ בנקאיות. בנוסף להסכם ההלוואה, טוען המבקש, התבקשו החייבים לחתום על שטר חוב בסך 39,000 ש"ח, אשר אינו תואם את ההסכם ואת גובה ההלוואה, ולפיכך מבוקש לבטל אף אותו.
המבקש 2 טוען כי נאמר לו שהוא חותם על ההלוואה כערב ולא נאמר לו שהוא חותם כלווה, ולו היה יודע לא היה חותם. כערב, כך טוען הוא, עומדות לו כל טענות ההגנה של בנו, המבקש 1.

2. לאחר עיון בהתנגדות ותצהירי, לא ניתן לומר כי אין למבקשים כל הגנה שהיא, עם זאת, מששולמו יתר ההלוואות והטענות מועלות רק ביחס להלוואה זו, אני מוצאת לנכון לעשות שימוש בסמכותי ולהתנות את מתן הרשות להתגונן בהפקדת מחצית מסכום התביעה, 11,000 ₪ בתוך 30 יום.

3. לאחר הפקדה כאמור, תוסב התובענה לסדר דין מהיר.

הצדדים יפעלו להסבת כתבי הטענות בהתאם להוראות פרק ט"ז1 לתקנות סדר הדין האזרחי.
התובעת תמציא לבית המשפט ולבעלי הדין את המסמכים שיש לצרף לכתב התביעה לפי תקנות 214ג ו- 214ח בתוך 30 יום מהיום וכן תפרע את הפרשי האגרה אותם עליה לפרוע על פי דין.

הנתבעים ימציאו לבית המשפט ולבעלי הדין את המסמכים אותם עלי הם לצרף על פי תקנות 214ג ו- 214ח וזאת בתוך 45 יום מיום קבלת מסמכי התובעת.

היה והתובעת לא תגיש את המסמכים ולא תפרע את הפרשי האגרה בחלוף המועד שנקצב כאמור, תמחק התביעה.

ניתנה היום, ה' אדר תשע"ה, 24 פברואר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלדד-קוטב סחר בע"מ
נתבע: אמיר גור יצחקי
שופט :
עורכי דין: