ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ליאה נחום נגד צביקה שטרן :

בפני כבוד הרשמת הבכירה נעמה פרס

התובעים

1.ליאה נחום
2.אליהו ביטן

נגד

הנתבעים

1.צביקה שטרן
2.הראל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים הסמיכו אותי להכריע את הדין, בהתאם לסעיף 79 א(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984 וזאת לאחר שהוסברה להם המשמעות הנובעת מכך. במסגרת הדיונים מיום 21.7.14 ו-23.2.15 שמעתי את עדי התובעים: מר אבי נחום (אביה של התובעת 1), התובע 2, סוכן הביטוח שלו, מר יואב אשטן והשמאי מר צבי ברודט, ואת עדי הנתבעים: הנתבע 1 ורעייתו גב' מירית שטרן . לאחר שמיעת העדויות וניתוח מכלול חומר הראיות, החלטתי לקבל את התביעה בחלקה, במובן זה שאני מחייבת את הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, לשלם למר אבי נחום ת"ז XXXXX653, מרחוב המעפילים 15, כפר שמריהו (מי שהינו מיופה כוחה של התובעת 1, בעלת הרכב), סכום כולל של 9,000 ₪, וזאת תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין. בנוסף, אני מחייבת את הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, לשלם את שכר העד, מר אדוארד סלבוטקין , בסך של 350 ₪, תוך 30 יום ממועד קבלת פסק הדין. פרטי העד נרשמו בפרוטוקול הדיון מיום 23.2.15. ההחלטה לפיה סכום פסק הדין ישולם למר אבי נחום, ניתנה בדיון מיום 21.7.14, בו נכח מר נחום. להלן נימוקים קצרים למסקנתי זו.

אין מחלוקת בין הצדדים, כי ביום 14.8.11, פגע רכב הנתבע 1 ברכב התובעת 1 מאחור , במהלך נסיעה בפקק תנועה בכביש 4 לכיוון דרום. השאלה המחייבת הכרעה בתיק זה , היא האם ניתן לייחס את שיעור הנזק המתואר בחוות דעת השמאי ברודט מיום 3.2.12 לתאונה מיום 14.8.11. אני משיבה על שאלה זו בשלילה. ראשית, הנתבע 1 ורעייתו מירית העידו נחרצות, כי הפגיעה ברכב התובעת 1 הייתה פגיעה קלה בפגוש הימני אחורי. הנתבע 1 ורעייתו הוסיפו והעידו, ועדותם לא נסתרה, כי מדובר היה בנסיעה איטית בטור מכוניות. עדותם של הנתבע 1 ורעייתו היו סדורות ורציפות ומצאתי אותן מהימנות. ראיתי לבסס ממצאי עובדה על יסוד עדויות אלה. שנית, אין זה הגיוני ואין זה מסתבר, כלל וכלל, כי רכב שהוכרז כאובדן גמור, ימשיך לנסוע לאחר התאונה. שלישית, הרכב הוכרז כאובדן גמור רק ביום 3.2.12 (כחצי שנה ממועד הבדיקה במוסך על ידי השמאי ברודט). לא מצאתי בעדות השמאי ברודט הסבר מניח את הדעת לאיחור האמור בהכרזה.
רביעית, רכב התובעת 1 נבדק על ידי השמאי ברודט יומיים לאחר התאונה (ביום 16.8.11). אין לדעת אם הרכב עבר תאונה נוספת ממועד התאונה ועד למועד הבדיקה במוסך.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים ולמר אדוארד סלבוטקין (מרחוב אלי כהן 39/17 אשקלון) בדואר רשום + אישור מסירה.

ניתן היום, ה' אדר תשע"ה, 24 פברואר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ליאה נחום
נתבע: צביקה שטרן
שופט :
עורכי דין: