ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מנור להגטני נגד כלל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד הרשם בכיר אבי כהן

התובע

מנור להגטני
ע"י ב"כ עוה"ד אייל בוזגלו

נגד

הנתבעת

כלל חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד סיוון קידר

פסק דין

לפניי תביעה כספית מיום 25.6.13 ע"ס 10,804 ₪ בסדר דין מהיר, שעילתה נזקי רכוש שנגרמו בתאונת דרכים מיום 10.12.12, שבה נפגע אופנוע של התובע, כשהוא עומד בחנייה בלתי מאויש.

ביום 8.2.15 נערכה בפניי ישיבת הוכחות, שבה נשמעו ראיות הצדדים, ובכללן ובעיקרן עדויות 4 עדים מטעם שני הצדדים: מטעם התובע – אביו של התובע והשמאי מטעם התובע; ומטעם הנתבעת – נהג רכב מבוטח הנתבעת והשמאי מטעם הנתבעת. הישיבה הוקלטה כך שתמלול ההקלטה (מילה במילה) מהווה את פרוטוקול הישיבה (הפרוטוקול, שמחזיק 97 עמודים, נסרק לתיק רק ביום 22.2.15).

על יסוד בקשת והסכמת הצדדים לפסיקה בתיק זה בדרך של פשרה לפי סעיף 79א.(א) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד – 1984 [פסיקה שתכליתה "לשקף את הפשרה שלדעת בית המשפט היה על הצדדים לגבש בכוחות עצמם כאנשים רציונאליים, הוגנים וסבירים, בתנאי אי-וודאות" לפי רע"א 2101/14 מדאר נ' משעול (פורסם בנבו, 8.4.14)], ללא נימוקים וללא גבולות, ולאחר שעיינתי בכל מסמכי וטענות הצדדים ונתתי דעתי לממצאי חקירות העדים בפניי, אני מחליט כך:

ראוי לציין, כי אין חולק בין הצדדים על האחריות הנזיקית הבלעדית של הנתבעת כלפי התובע, והנתבעת אף שילמה לתובע עובר להגשת התביעה פיצוי בסכום לא שנוי במחלוקת, וכי המחלוקת הינה במישור הנזק, וליתר דיוק מחלוקת לגבי היקף הנזק (מוקדי הנזק והחלקים שניזוקו באופנוע) ושומת הנזק, וזאת גם בשים לב לכך שהאופנוע עבר תאונה נוספת לאחר מועד התאונה ולבסוף נמכר במצבו ללא תיקונו לאחר התאונה השנייה.

הנתבעת תשלם לתובע את הסכומים הבאים:

סך של 6,000 ₪, בגין הנזקים, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום 25.6.13 ועד יום התשלום המלא בפועל.
סך של 372 ₪ בגין מחצית ראשונה של אגרת בית משפט ששולמה, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה 25.6.13 ועד יום התשלום המלא בפועל.
סך של 379 ₪ בגין מחצית שנייה של אגרת בית משפט (שטרם שולמה) , בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד יום התשלום המלא בפועל.
סך של 1,000 ₪, בגין שכר העד בו חויב התובע.
סך של 2,360 ₪ בגין שכ"ט עו"ד.
הגזברות תפעל בהקדם לגביית המחצית השנייה של אגרת ביהמ"ש שטרם שולמה (בניגוד לדין).

המזכירות תשלח את פסה"ד לשני הצדדים.

ניתן היום, ה' אדר תשע"ה, 24 פברואר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מנור להגטני
נתבע: כלל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: