ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אורנה מנדס נגד מדינת ישראל :

24 פברואר 2015
לפני: כבוד השופט שמואל טננבוים, סגן נשיא

התובע
אורנה מנדס

-
הנתבעת
מדינת ישראל

החלטה

1. זוהי בקשת הנתבעת לדחיית התביעה.

2. תביעתה של התובעת הינה למתן צו עשה המחייב את הנתבעת להחזיר את התובעת לעבודתה במקצועה כעובדת סוציאלית וכן לפסוק פיצוי בגין הנזק הממוני שנגרם לה בשל התנהלות הנתבעת, כמו גם פיצוי בגין נזק בלתי ממוני והוצאות נוספות.

3. הנתבעת בבקשתה צירפה את החלטתו של בית המשפט המחוזי בירושלים (עש"א 2252-02-15) מיום 18.2.15 על פיה, נדחתה בקשתה של התובעת לעיכוב ביצוע גזר דין של ועדת המשמעת לפי חוק העובדים הסוציאליים אשר ניתן ביום 22.1.15. גזר הדין הורה על התליית רישומה של התובעת מפנקס העובדים הסוציאליים למשך שלוש שנים ממועד מתן גזר הדין. בהחלטתו של בית המשפט המחוזי, פורטו העבירות בגינן הורשעה במסגרת אותו הליך.

לטענת הנתבעת, יש לדחות את תביעתה של התובעת שבפניי נוכח החלטה זו של בית המשפט המחוזי וגזר הדין של ועדת המשמעת על פי חוק עובדים סוציאליים.

4. התובעת מתנגדת לבקשה. לטענתה אין מדובר בפסק הדין חלוט הואיל והערעור שהוגש לבית המשפט המחוזי, טרם נדון. כל שקבע בית המשפט המחוזי בשלב זה, הינו דחיית הבקשה לעיכוב ביצוע גזר הדין. התובעת מצביעה על כך שהסעדים הנדרשים בתביעה, אשר כל אחד עומד בפני עצמו, אינם קשור ים בהכרח להחלטה של ועדת המשמעת על פי חוק עובדים סוציאליים וניתן לקיים את ההליך כפי שנקבע.

5. אין כל ספק, כי להחלטה של ועדת משמעת על פי חוק עובדים סוציאליים ולפסק הדין בערעור שינתן על ידי בית המשפט המחוזי בירושלים, השלכה ישירה ומכרעת על ההליך שבפניי. הסעד העיקרי הנתבע בהליך זה, הינו החזרה לעבודה כעובדת סוציאלית. ככל שהחלטת ועדת המשמעת על פי חוק עובדים סוציאליים תיוותר על כנה בהליך הערעור, הרי שברי כי לא ניתן יהיה ליתן את אותו סעד מבוקש בשל התליית רישומה של התובעת מפנקס העובדים הסוציאליים למשך שלוש שנים. להחלטה זו, יכול ותהיה משמעות אף לגבי הסעדים הכספיים הנתבעים וגם לדרך ניהול הליך ההוכחות.

6. בנסיבות אלו, אני סבור שאין מקום לקיים את הליך ההוכחות הקבוע ויש להמתין להכרעתו של בית המשפט המחוזי בערעור. עם זאת, משאין מדובר בהחלטה חלוטה, לא מצאתי מקום בשלב זה לדחות את התביעה על הסף.

משכך, מבוטלת ישיבת ההוכחות הקבועה ליום 1.3.15.

ב"כ הנתבעת ידווח לבית הדין על התקדמות ההליך בערעור בבית המשפט המחוזי וזאת עד ליום 1.6.15. ככל שינתן פסק הדין טרם מועד זה, ידווח ב"כ הנתבעת לבית הדין מיד עם מתן פסק הדין.

ניתנה היום, ה' אדר תשע"ה, (24 פברואר 2015), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אורנה מנדס
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: