ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד סבין קדר :

בפני כבוד השופט שלמה בנג'ו
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשמת
סבין קדר


נוכחים:
ב"כ המאשימה: עו"ד לי לוי
ב"כ הנאשמת: עו"ד מכלוף חן
הנאשמת: אין הופעה

פרוטוקול

ב"כ הנאשמת:
אני מציג אישור על כך שפניתי לחברת הביטוח בדוא"ל, וכן פלט מחברת הביטוח המאשר כי שולם לנפגע – חאבא אלירן - סך של 6,069 ₪ בגין נזקי הרכוש שנגרמו לרכבו. התקבל וסומן נ/1. לא מדובר בפיצוי בגין נזקי גוף. לאור זאת, ובשים לב לרוח הדברים שהיתה בדיון מיום 13.11.14, ולהסכמה שם, אבקש כי ביהמ"ש יפחית מפסילת החובה באופן משמעותי.

ב"כ המאשימה:
לאחר שעיינתי בתרשומת בתיק, אני מסכימה להפחתת פסילת החובה ומותירה לשיקול דעת בימה"ש את שיעור ההפחתה מפסילת החובה, וזאת לאור העובדה כי הנפגע פוצה, כעולה מדברי חברי.

ב"כ הנאשמת:
מבקש להפחית מפסילת החובה לפסילת המינימום. מדובר בנאשמת ילידת 1989, נשואה עם ילדים, שבנה סובל מפיגור שכלי קשה ומטופל על ידה והיא מובילה אותו לכל הטיפולים שלו. בעלה הוא איש קבע שנעדר תקופה ארוכה מהעבודה ועל כן אבקש מביהמ"ש להטיל עונש בהתאם להסכמות וכן להתחשב בגובה הקנס.


גזר דין

הנאשמת הורשעה בעבירות המיוחסות לה עפ"י הודאתה בעובדות כתב האישום.

מדובר בתאונת דרכים בה נהגה הנאשמת ברכב פרטי, ברח' רבין בקרית אתא, הגיעה לצומת עם רחוב יוספטל המרומזר. אותה עת, ברח' רבין, בכיוון הנגדי לנאשמת, נסע רכב פרטי נהוג בידי מר חאבא אלירן אשר החל בנסיעה ונכנס לצומת תוך שהוא פונה שמאלה, בחסות האור הירוק שדלק ברמזור בכיוון נסיעתו.

הצדדים הגיעו להסכמה, המפורטת בפרוטוקול הדיון האחרון, לפיה מוסכם כי תהיה חריגה מפסילת המינימום לפי שיקול דעת בית המשפט. סוכם כי ההסדר ייכנס לתוקפו בכפוף לכך שהנהג המעורב יפוצה בגין נזקיו הרכושיים. יצוין, כי הסדר זה נערך בהמלצת ביהמ"ש, לאחר שהתרשם מהראיות.

בשים לב לעבירות אותן עברה הנאשמת, ובנסיבותיה האישיות הקשות אשר מפאת צנעת הפרט ורגישות הדברים אין צורך שאכנס לפרטים - אך אציין כי מדובר בנסיבות חיים לא פשוטות איתן מתמודדת הנאשמת מדי יום - ולאור העובדה כי הנפגע, מר חאבא אלירן, פוצה באופן משמעותי בגין נזקיו הרכושיים, סבורני כי יש נסיבות מיוחדות המצדיקות חריגה מפסילת החובה וזאת אף ברוח הסכמתה של המאשימה אשר בהגינותה הרבה מסרה כי תשאיר את העניין לשיקול דעתו הרחב של ביהמ"ש.

לפיכך אני גוזר על הנאשמת את העונשים הבאים:

1. שלושים ימי פסילה בפועל.

2. שלושה חודשי פסילה על תנאי למשך 3 שנים.

3. לאור מורכבות מצבה הכלכלי של הנאשמת, ויכולותיה הכלכליות, אני גוזר עליה קנס בסך 1,000 ₪ או 10 ימי מאסר תמורתו.
הקנס ישולם ב-5 תשלומים שווים ורצופים.
אי פירעון אחד התשלומים במועד יעמיד את יתרת הקנס לפירעון מיידי.

4. רישיון הנהיגה יופקד בתיק ביהמ"ש עד ליום 1.3.15 בשעה 09:00.
עד לאותו מועד אני מעכב את הפסילה, אך אני מבהיר כי הפסילה תיכנס לתוקפה במועד זה ומאז אסור לנאשמת לנהוג ברכב, אך פסילתה תימנה רק משעה שתפקיד את רישיון הנהיגה.

זכות ערעור תוך 45 יום לביהמ"ש המחוזי.

ניתן והודע היום ה' אדר תשע"ה, 24/02/2015 במעמד הנוכחים.

שלמה בנג'ו , שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: סבין קדר
שופט :
עורכי דין: