ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד רוני שומוב :

31240-10-14
בפני כבוד השופט דניאל בן טולילה
המאשימה
מדינת ישראל
ע"י ב"כ עו"ד דרעי

נגד

הנאשם
רוני שומוב (עציר)
ע"י ב"כ עו"ד ליאורה גלאובך

פרוטוקול

באת כוח המאשימה טוענת לעונש:
מגישה גיליון הרשעות קודמות ושני מאסרים מותנים. (הוגשו וסומנו במ/2, במ/3 ובמ/4). אבקש מבית המשפט לכבד את ההסדר. הנאשם הודה, חסך זמן שיפוטי יקר. הנאשם צעיר בגיל. לנאשם נסיבות חיים שאינן פשוטות כלל ועיקר כפי שעולה בתסקיר. הנאשם ירצה תקופת מאסר משמעותית לצד עונש צופה פני עתיד. נבקש שהמאסר המותנה יהיה מרתיע נוכח רצף הסתבכויותיו.

ב"כ הנאשם:
מצטרף לדברי חברתי. נבקש לכבד את ההסדר. כתב האישום תוקן בין היתר, נוכח קושי ראייתי. באישום שנוגע לעניין הפלאפון אמו של הנאשם הסדירה את החוב מול חנות הפלאפונים והיא מבחינתה מחלה לו על הגניבה. הנזק המשפחתי שהיה נגרם בניהול התיקים הוא רב מאוד בהתחשב בעובדה שגם אמו וגם סבתו עדות תביעה ומדובר במשפחה מצומצמת שהלכה למעשה יש להם רק אחד את השני. מדובר בתקופת מאסר משמעותית מאוד בהתחשב בטיב העבירות שהביאה בחשבון מטבע הדברים את המאסרים המותנים שתלויים ועומדים. ההתחייבות לא חלה משום שבשל תקלה של שב"ס הוא חתם על ההתחייבות רק לאחר שביצע את העבירות בתיקנו. אבקש שהמאסר המותנה יהיה מידתי כזה שבמידה ונאשם ישוב ויעבור עבירה לא יכשיל את בית המשפט בערכאה הבאה.

הנאשם טוען לעונש:
אני מתנצל על הדברים כמובן. מקווה לא לחזור עליהם. אני מתכוון ללמוד ולעבוד. אני מתכוון לשלב עבודה ולימודים.

גזר דין

הנאשם הורשע עפ"י הודאתו בשתי עבירות של הפרת הוראה חוקית, איומים, שתי עבירות גניבה, תקיפת שוטר והפרעה לשוטר וזיוף. לאחר ששמעתי נימוקי הצדדים להסדר מצאתיו סביר והנני לאמצו. הנאשם הודה. חסך זמן שיפוטי יקר. יש בהודאה זו משום נטילת אחריות והבעת חרטה אך גם יש בהודאה זו לייתר את העדתה של סבתו של הנאשם על כל המשתמע מכך. הנאשם צעיר בגיל. נסיבות חייו אינן פשוטות כפי שהדבר עולה מהתסקיר. הנאשם ירצה תקופת מאסר משמעותית לצד עונש צופה פני עתיד. לא אכביד עם הנאשם לגבי המאסר המותנה, יחד עם זאת, אוסיף רכיב של התחייבות שתשמש גורם מרתיע נוסף עבור הנאשם.
מכל המקובץ לעיל, הנני לגזור על הנאשם את העונשים הבאים:
א. 12 חודשים מאסר בפועל בניכוי ימי מעצרו 30.09.14 עד 02.10.14 ומיום 13.10.14 עד ליום 24.02.15.

ב. מורה על הפעלת המאסר המותנה בן 8 חודשים מת.פ. 48329-12-11 ומאסר מותנה בן 3 חודשים מת.פ. 57004-02-12 בחופף אחד לשני ובחופף לעונש המאסר האמור בסעיף א' לעיל. סה"כ יהיה על הנאשם לרצות 12 חודשים מאסר בפועל בניכוי ימי מעצרו.

ג. 3 חודשים מאסר על תנאי למשך 3 שנים מיום שחרורו שלא יעבור עבירה של הפרת הוראה חוקית.

ד. 6 חודשים מאסר על תנאי למשך 3 שנים מיום שחרורו שלא יעבור עבירות רכוש או כל עבירת אלימות.

ה. 8,000 ₪ התחייבות למשך שנתיים מיום שחרורו שלא את העבירות בהן הורשע. לא תיחתם ההתחייבות תוך 7 ימים מהיום יהיה על הנאשם לרצות 14 ימי מאסר בגין כך על מנת לכפותו לעשות כן.
המזכירות מתבקשת להעביר התחייבות לחתימה מיד לאחר הדיון.
זכות ערעור תוך 45 יום מהיום לבית המשפט המחוזי.
ניתנה והודעה היום ה' אדר תשע"ה, 24/02/2015 במעמד הנוכחים.

דניאל בן טולילה , שופט
הוקלד ע"י חיה דמרי


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: רוני שומוב
שופט :
עורכי דין: