ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד יהודה דוידוב :

בפני כבוד השופט בכיר דניאל בארי

המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
יהודה דוידוב


נוכחים:
ב"כ המאשימה עו"ד חזן
ב"כ הנאשם עו"ד לאה בירק
הנאשם בעצמו

פרוטוקול

ב"כ המאשימה: קיבלנו תסקיר מבחן ואני מוכנה להסכים שלמעשה התהליך שהנאשם עושה הוא חיובי, אנו שמים את עינינו שבני הזוג חיים ביחד לכן אנו מסכימים להמלצה העקרונית של הארכת מאסר מותנה. כתב האישום המתוקן שהודה הנאשם הוא אינו כתב אישום פשוט, יש נסיבות חמורות, מעבר לזה התנאי שתלוי ועומד הוא בן 10 חודשים וברור לי שאם היה לו תנאי יותר קצר, הוא היה מסיים את התיק בעבודות שירות. לאור זאת ולאור העובדה שהטיפול הוא מספטמבר האחרון אני מבקשת להשית על הנאשם צו מבחן ארוך יותר של שנה וחצי, והשל"ץ שהוא יבצע יהיה בהיקף גדול יותר כדי שזה יהלום את חומרת המעשה, אני חושבת על 300 שעות של"ץ.

ב"כ הנאשם: המתלוננת מבקשת לומר כמה מילים.

המתלוננת: אני אשת הנאשם כבר 24 שנים. יש לנו 2 ילדים, במקרה הזה היה לנו תינוק והייתי בהיריון חודש שישי, כמו כל זוג יש לנו עלויות ומורדות, במקרה הספציפי הזה זה היה מורדה גדולה שלנו, ברגע קונקרטי עצרתי אותו, יש לנו טיפול שדברים כאלה לא יקרו לא לנו, לא לילדים ולא יעלה על הדעת לחשוב על מקרה כזה. סה"כ בעלי הוא בחור טוב, הוא מאוד אוהב, עוזר, המקרה הזה לא מסמל את מי שהוא. כרגע הוא מאוד השתנה, הוא הבין את חומרת המעשה שקרה באותו לילה, הוא יותר מבין ויותר קשוב, ומדוע לצרכים של הילדים ולמה שנאמר מפיו, המשפחה מתקדמת למקום טוב.

ב"כ הנאשם: אני מבקשת לאמץ את המלצת שירות המבחן ששקל לא פעם ולא פעמיים לאורך תקופה, לכן אני חושבת שצריך לקבל את המלצה גם לענין שעות של"ץ, ולענין אורך תקופת הפיקוח, אין לי מחלוקת לגבי ערך החברתי. אני מוכנה עם הרבה מאוד פסיקה. לגבי מדיניות ענישה, אני מבקשת להגיש פסיקה. אני חושבת שהתסקיר מאוד חיובי, אנו רואים מקרה קלאסי של טיפול שהצליח. היום הוא עובד כסניטר באסותא, יש לי מכתב המלצה. הוא מפרנס את המשפחה.

הנאשם: אין לי מה להוסיף.


גזר דין

לאחר תיקונו של כתב האישום הודה הנאשם כי השמיע איומים כלפי רעייתו ביום 16.8.13 בהמשך תקף אותה וגרם לה לחבלה מתחת לברך.

הנאשם הוא אדם יליד 1982 נשוי ואב לשני ילדים קטנים. לחובתו תלוי ועומד עונש מאסר מותנה בין 10 חודשים שהוטל בתיק פלילי 7329/08.

הנאשם הופנה לשירות המבחן. שירות המבחן נתן בעניינו שני תסקירים חיובים שמצביעים על כך שהוא נרתם להליך טיפולי בעניין בעיית האלימות שלו בתוך המשפחה. התמיד בטיפול והצליח להגיע להישגים.

המתלוננת העידה כי התנהגותו של הנאשם השתפרה לאחר טיפול זה והיא עצמה מקבלת טיפול על מנת לשפר את היחסים בין בני הזוג.

התביעה בהגינותה מסכימה להארכת מאסר המותנה אולם מבקשת להטיל של"ץ בהיקף רחב יותר על הנאשם וכן להאריך את תקופת הפיקוח.

לאחר שבחנתי את הנסיבות אני מאריך את המאסר המותנה בשנתיים החל מהיום.

אני מטיל על הנאשם ביצוע עבודות של"ץ בהיקף של 160 שעות בהתאם לתוכנית שגובשה על ידי שירות המבחן.
אני נותן צו מבחן למשך 18 חודשים.

העתק יועבר לשירות המבחן .

נמסר על הזכות להגיש ערעור לביהמ" ש המחוזי בתוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום ל' שבט תשע"ה, 19/02/2015 במעמד הנוכחים.

דניאל בארי , שופט בכיר


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: יהודה דוידוב
שופט :
עורכי דין: