ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עופר מרכזים בע"מ נגד השקעות מרכזים בע"מ :

בפני כבוד השופט יאיר דלוגין
התובעות

  1. עופר מרכזים בע"מ
  2. מרתף קרית היוצרים בע"מ

נגד

הנתבעים
השקעות מרכזים בע"מ ואח'

החלטה

לפני בקשה למתן החלטה בבקשת התובעות למינוי כונס נכסים.

בהחלטתי מיום 30.4.13 בעמ' 1 ש' 13 ו-14, כבר הכרעתי וקבעתי כי מינוי כונס נכסים ימונה רק לאחר שתוכרע שאלת אופן פירוק השיתוף. מאחר וטרם הוכרע אופן פירוק השיתוף, דין הבקשה הנוכחית למינוי כונס להידחות ולו בשל כך.

למעלה מן הדרוש אציין, כפי שכבר ציינתי בהחלטה הנ"ל, כי בשלב זה, שתי שאלות עיקריות עומדות להכרעה בתיק זה, האחת, אופן פירוק השיתוף (חלוקה בעין או מכירה למרבה במחיר) והשניה, האם יש להתחשב בעת פירוק השיתוף לעניין התמורה שכל בעל זכויות זכאי לקבל או שטח קרקע שיקבל (אם חלוקה בעין אפשרית), בזכויות שלא נרשמו בתקנון כגון מיקום היחידות.

בנושא השני, הצדדים הגישו טענותיהם בכתב . בנושא הראשון ניתנה ביום 21.10.14 (ובעת שהותי בחופשת שבתון) חוות הדעת של מומחה בית המשפט. הבקשה למינוי כונס הוגשה ביום 26.11.14, עת עדיין שהיתי בחופשת שבתון, חופשה שחזרתי ממנה רק ביום 21.12.14.

כאמור, הבקשה למינוי כונס לא היה לה ממילא כל מקום, מאחר וכבר הוכרע הנושא - היינו כי המינוי יעשה רק לאחר הכרעה באופן הפירוק. זאת ועוד - כאמור בבקשה הנוכחית, חלק מהנתבעים הגישו תגובות לבקשה והתנגדו לה. תשובת התובעות לתגובות הוגשה רק עתה. מאחר ובית המשפט לא נתן החלטה בבקשה למינוי כונס בעת שהוגשה, מועדי התגובה ותשובה הנן לפי התקנות. לפיכך, אין לתובעות אלא להלין על עצמן, שלא פנו בבקשה למתן החלטה עוד הרבה קודם להיום ומיד לאחר תם המועד להגשת התגובות לפי התקנות, אם כי כאמור, מלכתחילה לא היה מקום כלל להגשת הבקשה, שכן הנושא כבר הוכרע.

לגופו של עניין, העובדה שקיימת חוות דעת שמאית מטעם מומחה בית המשפט שקובעת כך או אחרת, לא מאפשרת לבית המשפט לאמץ את האמור בחוות הדעת, אם אחד הצדדים מתנגד לכך ומבקש לממש זכותו לחקור את המומחה על חוות דעתו ו/או להביא ראיות מטעמו בנושא אופן פירוק השיתוף ודי לעניין זה שישנו בעל דין אחד כזה, אפילו הוא מחזיק ב-1% משטח הקרקע. לפיכך, הבקשה הנוכחית למינוי כונס נדחית.

באשר להמשך ניהול התיק, נקבע בזה קדם משפט נוסף ליום 16.3.15 בשעה 10:00 (תש ומת לב הדיון יתקיים בקומה 4 אולם 405 בניין מחוזי ישן). בישיבה זו תיבדק האפשרות להגעה להסכמות לגבי אופן פירוק השיתוף ובהעדר הסכמות התיק ייקבע להוכחות בשאלה זו. במקביל וכאמור לעיל , עומדת ותלויה המחלוקת בנושא התחשבות בזכויות שלא רשומות התקנון. בעניין זה לא יתאפשר טיעון בישיבה המקדמית, שכן הצדדים מיצו את יומם בהגשת טיעונים בכתב. יתכן ותינתן החלטה בעניין זה קודם לקדם הנ"ל ויתכן ואחליט לתת את ההחלטה לאחר מכן.

ניתנה היום, ה' אדר תשע"ה, 24 פברואר 2015, בלשכתי.


מעורבים
תובע: עופר מרכזים בע"מ
נתבע: השקעות מרכזים בע"מ
שופט :
עורכי דין: