ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית ירושלים נגד היבאט אשהב :

בפני כבוד הרשמת בכירה יהלום בלהה

תובעת

עירית ירושלים

נגד

נתבעים

  1. היבאט אשהב
  2. האני אשהב

החלטה

1. הנתבעים מצהירים כי מעולם לא היה הנכס בחזקתם ובשימושם. מדובר בנכס שהיה שייך לאביהם המנוח, שנפטר בשנת 2001. (יוער כי בתעודת הפטירה שצורפה נרשם 2002).
המבקשים טוענים כי החנות עברה לחזקת אחיהם ורעייתו ולאחר מכן נמכרה לאח אחר. המבקשים מכחישים מכל וכל כי ניהלו עסק בנכס נשוא התביעה.
המבקשת 1 מצהירה כי מאז ומתמיד הייתה שכירה והמבקש 2 מצהיר כי הוא מתגורר בירדן, יחד עם משפחתו, החל משנת 1997.

2. "ההלכה היא שבבחינת בקשת רשות להתגונן, מספיקה הגנה לכאורה להצדקת הבירור המשפטי ואין צורך לפסוק בדבר טיב הזכויות והטענות לגופן. הנתבע איננו נדרש להוכיח את גרסתו, אלא רק להראות הגנה אפשרית. השופט מצדו לא ייכנס לבחינת שאלות של מהימנות" (ע"א 518/87 פטלז'אן נ' בנק איגוד לישראל בע"מ).
לאור האמור, ומתוקף סמכותי מכוח הוראת תקנה 205(ג) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד- 1984 (להלן: "התקנות"), והואיל וטענות המבקשים עשויות להקנות לה ם הגנה לכאורה מפני התביעה, אני מורה על קבלת ההתנגדות.

3. נוכח סכומה תידון התובענה בסדר דין מהיר.
הצדדים יפעלו להסבת כתבי הטענות בהתאם להוראות פרק ט"ז1 לתקנות.
התובעת תמציא לבית המשפט ולבעלי הדין את המסמכים שיש לצרף לכתב התביעה לפי תקנות 214ג ו- 214ח בתוך 30 יום מהיום, וכן תפרע את הפרשי האגרה אותם עליה לפרוע על פי דין.
הנתבעים ימציאו לבית המשפט ולבעלי הדין את המסמכים אותם יש לצרף לכתב ההגנה כמפורט בתקנות 214ג ו- 214ח, וזאת בתוך 45 יום מיום קבלת מסמכי התובעת.

היה והתובעת לא תגיש את המסמכים ולא תפרע את הפרשי האגרה בחלוף המועד שנקצב כאמור, תמחק תביעתה.

ניתנה היום, ה' אדר תשע"ה, 24 פברואר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עירית ירושלים
נתבע: היבאט אשהב
שופט :
עורכי דין: