ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד נדאל שרבאתי :

בפני כבוד השופט נאיל מהנא
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
נדאל שרבאתי


נוכחים:

בא כוח מאשימה עו"ד מוטי דורנשטרוך

בא כוח נאשמים עו"ד מרואן ג'ראיסי
בהעדר הנאשם

פרוטוקול

ב"כ המאשימה: הנאשם לא התייצב לדיון אלא ב"כ בלבד התיק קבוע היום לטיעונים לעונש , כאשר הנאשם וב"כ יודיעם היטב שעמדת המאשימה היא לעונש של מאסר בפועל. הרצון של חברי לשלוח אותו לממונה אינו במסגרת הטיעונים לעונש וגם אם זה אינו על דעתה של המאשימה הנאשם מחויב להתייצב לדיון בעניינו בלי כל קשר למה יסתיים בתוך הדיון. אנו מבקשים בנסיבות אלה להוציא כנגד הנאשם צו הבאה.

ב"כ הנאשם: הנאשם בכל הדיונים התייצב.

לאחר שביהמ"ש העיר לב"כ הנאשם כי הנאשם חייב להתייצב לדיון וממתין לו הנאשם מתייצב לדיון בשעה 11:52.

טיעונים לעונש:
ב"כ המאשימה: מדובר בעבירה של נהיגה ברכב עם רישיון נהיגה שפקע , רישיונו של הנאשם פקע ביוני 2011 מציג פלט מסוף . הנאשם הוציא את רישיון נהיגתו בשנת 1995 לחובתו עבר מכביד מאוד בתעבורה הכולל בסה"כ 133 הרשעות נכון למועד המצאת הגיליון מפברואר 2014, כאשר בעשר השנים האחרונות יש לחובתו לא פחות משש עבירות זהות של רישיון נהיגה שפקע , כאשר העבירה האחרונה זהה ובוצעה ביום 20 ליוני 2011 וגזר הדין ניתן ביום 8.12.11 . אני מגיש את הגיליון כולל הרשעות קודמות. יש גם עבירות נוספות כמו שראיתי שם עבירות תעבורה נוספות בנהיגה ברכב שניתן עליו איסור שימוש, נהיגה בקלות ראש ועוד עבירות נוספות. הנאשם עד לרגע זה באמצעות סנגורו עדיין לא הציג רישיון נהיגה בתוקף ועל כן המחדל לא הוסר והאפשרות שהעבירה תחזור על עצמה הינה ממשית . מדובר בנאשם רצדיסיט בביצוע עבירה זו . נראה כאילו איננו מפנים את חומרת מעשיו ואת הסיכון שיכול להיגרם לעוברי דרך ואורח כתוצאה מנהיגתו זו.
מתחם הענישה למי שנוהג עם רישיון נהיגה שפקע קל וחומר למי שבעברו מספר עבירות דומות נע בין מאסר קצר בפועל או לתקופה די ארוכה בעבודות שירות ועד למספר חודשים מאחורי סורג ובריח. לאור העובדה שהנאשם כאמור לא השכיל להסדיר את רישיונו נבקש למקום אותו באמצע המתחם שהצבתי כעת ונבקש שיושת על הנאשם עונש מאסר בפועל שלא יופחת מ- 3 חודשים, מאסר על תנאי מרתיע של 10 חודשים למשך 3 שנים אם ינהג ללא רישיון נהיגה בתוקף ו/או בזמן פסילה ,אבקש שיושת על הנאשם עונש פסילה של 6 חודשים לפחות אני בכוונה לא מבקש פסילה ארוכה יותר זאת על מנת שהנאשם יוכל בסופו של יום כן להסדיר את רישיונו כאחד האדם ולסיכום פסילה על תנאי וקנס.

ב"כ הנאשם: חברי טען שמתחם הענישה הוא נע בין מאסר בפועל קצר לבין מאסר על תנאי אתקן את חברי מדובר ברישיון נהיגה שפקע, רישיון נהיגה פקע מתחם הענישה נע בין קנס של 250 ₪ למאסר על תנאי הכל תלוי באורך פקיעת רישיון נהיגה ועברו וכן חברי כדי להחמיר ולהעצים את העבירה התחיל במאסר בפועל ושכח שהמחוקק קבע אפילו בחוק שפקע עד 6 חודשים זה קנס של 250 ₪ אז מתחם הענישה זה מה שחברי טען. מדובר בפקיעה משנת 2011 העבירה האחרונה היא משנת 2011 ועד היום אין לנאשם עבירה זהה, כל הזמן מוסבר ימים חודשים כדי לקבל קנס והנאשם עצמו הציג לביהמ"ש ולמאשימה שעבר טסט המאשימה אישרה שהנאשם עבר תיאוריה וטסט עבר מה שצריך לעבור אך החוב של ההוצל"פ בסכום קצת גבוה מנע ממנו לקבל הדיון נדחה כמה פעמים והנאשם הציג למאשימה גם אישור שמתחזה התחזה בשמו, למרות זאת המאשימה טענה מה שטענה. ביהמ"ש זה דחה לתקופה של שבועיים כדי להוכיח טענותיו של הנאשם . מדובר בפקיעה של 3 שנים שבמהלכם הנאשם ניסה כל מה שביכולתו לקבל רישיון נהיגה, מה לעשות עדכון החוק של ההוצל"פ מנע ממנו מלקבל והיום הוא עדיין מנסה ועושה את כל המאמצים לקבל ואפילו בקשר עם מפלג ההונאה במחלקת או במשטרה , כדי לראות תוצאות התלונה שהגיש. המסמכים נתתי הכל לחברי שהוא עבר תיאוריה , טסט , מסמכים של הגשת תלונה הכל נתתי להם.

הנאשם: אני הלכתי לתחנת מוריה בעקבות התלונה שלי , אמר לי החוקר אם תתפוס את הבנאדם תביא לי אותו, הבנאדם עושה עבירות על השם שלי , מזייף על השם שלי, הלכתי להגיש תלונה בתחנת שלם יצא תמונה של הבנאדם אצלם ולא עשו לי דבר, יש לי סכום של הבנאדם שזייף את השם שלי בחברת פלאפון בסכום של 60,000 ₪ מאיפה אני יביא את הסכום הזה.


גזר דין

הנאשם שלפני הודה והורשע בעבירה של נהיגה ברכב ללא רישיון נהיגה בתוקף, בניגוד לסעיף 10 (א) לפקודת התעבורה.
הנאשם הוציא רישיון נהיגה בשנת 1995 לחובתו לא פחות ולא יותר מ- 133 הרשעות קודמות.
רישיונו של הנאשם פקע ביוני 2011 ומאז לא חודש. יש לומר כי עברו של הנאשם אינו מקל בכלל . בתקופה האחרונה נרשמו לחובתו מספר רב של הרשעות קודמות ביניהן עבירות דומות.
הנאשם לא תיקן את המחדל ולא הוציא רישיון נהיגה בתוקף .
ב"כ המאשימה ביקש להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל, מאסר על תנאי כעונש מרתיעה, פסילה על תנאי וקנס.
ב"כ הנאשם ביקש שלא להטיל על הנאשם עונש מאסר , שכן לטענתו הוא עבר טסט ותיאוריה אולם עקב חובות בהוצל"פ אשר במסגרתם הוטלה הגבלה על רישיונו , הוא איננו מצליח להוציא רישיון נהיגה.
לטענת ב"כ הנאשם, הוצגו למאשימה מסמכים המעידים על חובותיו , על העובדה שעבר תיאוריה וטסט וכן אישור בדבר הגשת תלונה במשטרה בגין מתחזה העושה שימוש בזהותו ומבצע עבירות אשר נרשמות על שמו של הנאשם.
מתחם הענישה בעבירה בה הורשע הנאשם נע בין מאסר על תנאי למאסר בפועל.
בבחינת העונש הראוי לנאשם אני דן אותו למאסר על תנאי שיהווה עונש הרתעתי . בנסיבות העניין , מאחר ומדובר בעבירה חוזרת , ולאור עברו המכביד של הנאשם אני קובע כי תקופת המאסר על תנאי שתוטל על הנאשם תהא לתקופה ארוכה ומשמעותית שאם הנאשם יחזור לסורו הוא ירצה אותה מאחורי סורג ובריח.
בנוסף , מצאתי להטיל על הנאשם פסילה , פסילה על תנאי וקנס כספי.

לפיכך, אני דן את הנאשם לעונשים הבאים:

1. תשלום קנס בסך 1,500 ₪, אשר ישולם ב 3 תשלומים חודשיים, החל מיום 1.4.15.

2. פסילה מלקבל ו/או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 6 חודשים.

הנאשם פטור מהפקדת רישיון נהיגה.
המזכירות תחשב מועד הפסילה מהיום.
תשומת לב הנאשם לכך שהעונש המקובל על נהיגה בזמן פסילה הוא מאסר בפועל.

3. פסילה מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 3 חודשים, וזאת על תנאי למשך 3 שנים.

4. אני מצווה על מאסרו של הנאשם למשך 7 חודשים, וזאת על תנאי למשך שלוש שנים, אם יעבור על הוראות סעיף 67 ו/או 10 (א) לפקודת התעבורה תשכ"א-1961, שעניינם נהיגה בפסילת רישיון או נהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בירושלים בתוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום ה' אדר תשע"ה, 24/02/2015 במעמד הנוכחים.

נאיל מהנא, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: נדאל שרבאתי
שופט :
עורכי דין: