ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד טטיאנה סוחרין :

בפני כבוד השופט שלמה בנג'ו
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשמת
טטיאנה סוחרין


נוכחים:
ב"כ המאשימה: עו"ד לי לוי
ב"כ הנאשמת: עו"ד ביאטריס בלויסה
הנאשמת: בעצמה

פרוטוקול

ב"כ הצדדים:
הגענו להסדר לפיו, המאשימה לא תעתור למאסר ולא למאסר מותנה, וזאת בשל נסיבות אישיות קשות של הנאשמת. העונשים המוסכמים הם: פסילה, פסילה ע"ת קנס והתחייבות.

ב"כ המאשימה טוענת לעונש :
אבקש לכבד את ההסכמה. אין לנאשמת הרשעות קודמות.

ב"כ הנאשמת טוענת לעונש:
מרשתי הודתה וחסכה זמן שיפוטי יקר. עלתה לארץ מרוסיה בשנת 2000 עם בעלה, נולד לה בנה בשנת 2001, מיד עם הגעתם בעלה חלה בסרטן ונפטר לאחר 3 שנות סבל. מרשתי היתה ברוסיה בעלת רישיון נהיגה לרכב פרטי, סיימה לימודי משפטים ועלו לארץ. כיום עובדת בבית חולים רמב"ם במחלקה לאספקת כירורגיה. מפרנסת יחידה. אין מקרה זה דומה למי שחסר ידע בנהיגה. נכון להיום, מרשתי בעלת רישיון נהיגה ישראלי. ביום המקרה היתה בהליכים להוציא רישיון נהיגה ישראלי, הספיקה לסיים 27 שיעורים והיתה אמורה לעבור טסט. לגבי האירוע, היא נהגה מס' מטרים בחוף הים ב 24:00, לא היתה תנועת רכבים או אנשים, בחודש אפריל. כשעצרה לפני כניסה לכביש כדי לרדת מהרכב, השוטרים הגיעו. מרשתי מביעה חרטה עמוקה וכנה. מבקשת מביהמ"ש להתחשב בנסיבות ולהפעיל את סמכותו כדי להטיל פחות מעונש המינימום הקבוע בחוק על מנת שלא תצטרך לעבור טסט ותיאוריה חדשים. נבקש להתחשב בגובה הקנס ולחלקו לתשלומים.

הנאשמת:
אני מצטערת כל מה שעשיתי, אני אדם שומר חוק. מטפלת בבן שלי. עשיתי טעות גדולה ומצטערת. רציתי לפני הטסט לנסות לנסוע כמה דקות במקום חשוך ב 24:00 בלילה, מקום שאין בו תנועה. אני עובדת בבית חולים, קבלתי כוננות וחשוב לי שיהיה לי רכב צמוד. סליחה.


גזר דין

הנאשמת הורשעה על פי הודאתה בעבירה המיוחסת לה בכתב האישום.

מדובר בנהיגה ברכב כשהנאשמת מעולם לא הורשתה לנהיגה בישראל.

העבירה אותה עברה הנאשמת הינה עבירה חמורה המסכנת חיים.

נסיבות ביצוע העבירה, כפי שעולה מטיעוני הצדדים, מלמדות כי הנהיגה היתה בחוף הים, בשעת לילה מאוחרת. לטענת הנאשמת, לא היתה במקום תנועה.

המאשימה בחנה את טענות הנאשמת והגיעה להסכמה ממנה עולה, כי המאשימה התרשמה כי יש ממש בטענות הנאשמת ועל כן, חרגה המאשימה בטיעוניה, ממדיניות הענישה הנוהגת וביקשה להסתפק בעונשים אשר אינם כוללים מאסר, אף לא מאסר מותנה.

אין ספק כי נהיגה ללא רישיון נהיגה היא מסכנת חיים ואין שום תירוץ לאחוז בהגה כאשר אותו אדם אינו מוסמך לנהיגה.

יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מנסיבות ביצוע העבירה אותן פירטה הסנגורית ואשר מקובלות על המאשימה. בנסיבות אלה, הסיכון שיצרה הנאשמת היה במידרג הנמוך ביותר, אם כי, כאמור, אינני מצדיק נהיגה ללא רישיון נהיגה.

בנסיבות הללו, ובשים לב להעדר עבר פלילי או תעבורתי של הנאשמת ומשהתרשמתי כי הנאשמת אכן, הפנימה את חומרת המעשה, נראה שהעונש אף הוא צריך להיות במדרג הנמוך ביותר הכולל רכיבי ענישה צופי פני עתיד משמעותיים .

יחד עם זאת, אין מקום לסטות מעונש המינימום הקבוע בחוק, שכן בסופו של יום מדובר בנאשמת אשר הפרה ביודעין את החוק, נהגה ברכב כשאינה מורשית לנהיגה בישראל, והפסיקה רואה בחומרה רבה עבירה מסוג זה.

נסיבותיה האישיות של הנאשמת אינן עולות כדי נסיבות מיוחדות המצדיקות חריגה מעונש המינימום שקבע המחוקק.

אשר על כן, אני גוזר על הנאשמת את העונשים הבאים:

4 חודשי פסילה בפועל.

רישיון הנהיגה נמסר לביהמ"ש, חישוב הפסילה ייעשה מהיום. המזכירות תנפיק לנאשמת אישור הפקדה.

4 חודשי פסילה על תנאי למשך 3 שנים.

אני מורה לנאשמת לחתום על התחייבות בגובה של 5000 ₪ להימנע מעבירה בה הורשעה בתיק זה ו/או עבירה של נהיגה בזמן פסילה. תוקף ההתחייבות 3 שנים מהיום. לא תחתום תאסר למשך 30 יום או עד שתחתום – המוקדם מביניהם.

בשים לב, למצבה הכלכלי של הנאשמת, אני גוזר עליה קנס בסך 1200 ₪ או 12 ימי מאסר תמורתו. הקנס ישולם ב- 6 תשלומים שווים. פיגור יעמיד את מלא הקנס לפרעון מיידי.

זכות ערעור לביהמ"ש מחוזי בחיפה תוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום ה' אדר תשע"ה, 24/02/2015 במעמד הנוכחים.

שלמה בנג'ו , שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: טטיאנה סוחרין
שופט :
עורכי דין: