ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ברוך טולידאנו נגד שחף - ליווי פיננסי יבוא יצוא 1990 בע"מ :

בפני כבוד השופטת בכירה ריבה ניב

תובעים

ברוך טולידאנו

נגד

נתבעים

  1. שחף - ליווי פיננסי יבוא יצוא 1990 בע"מ
  2. י. שוגר ובניו בע"מ
  3. יעקב )טומיסלב( שוגר

החלטה

לפני שתי בקשות הנוגעות לזימון עדים.
הראשונה, הודעת התובע בעת שהגיש תצהירי עדות ראשית, כי הוא מתכוון לזמן לעדות שני עדים נוספים שאינם נותנים תצהיר מטעמים שונים: באי כוחם של הנתבעים לאחר שחדל התובע ליצגם, והאחרת, בקשת הנתבעים למתן החלטה לזימון עדים לאחר שלא הוגשה לה תגובה.
הנני מקבלת את עמדת הנתבעים- בשני המקרים.
בכל הנוגע לזימון עורכי הדין של הנתבעים: התובע, שהיה מודע להתנגדות הנתבעים להודעתו כי בכוונתו לזמן עדים נוספים, לא ניצל את פרק הזמן הארוך שעמד לרשותו קודם שהוגשו תצהירי הנתבעים, לא הגיש בקשה מסודרת, ואף לא תמצית עדות. הואיל וכך, אין מקום להיזקק לבקשה. יתר על כן, על יחסי העדים עם הנתבעים חל חיסיון, וממילא לא תוכל עדותם לסייע לבירור המחלוקת.

זאת ועוד, לכאורה אין עדותם רלבנטית, הואיל ונתנו שירותיהם לאחר קרות האירועים המפורטים בתביעה.
התביעה הוגשה בגין שלושה ראשים: החזרי אגרה, שלא שילמו הנתבעים, או מי מהם, לתובע, בתקופת הייצוג, שכר טרחה על "חובות אבודים" שקלשו סיכויי הגביה שלהם, והנתבעים הצהירו עליהם בפני רשויות המס ככאלה, ואף זכו לניכויים בגין כך, במס הכנסה ובמע"מ, ותביעה למתן חשבונות, בגין חובות שנגבו ע"י הנתבעים במישרין והועלמו מידיעת התובע, שלא זכה שכר טרחה בגינם.
לכאורה, עדותם של עורכי הדין בתקופה המאוחרת יותר- איננה רלבנטית לאיזה מהעילות המפורטות.
באשר לבקשת הנתבעים- הבקשה נומקה ולא זכתה לתגובה. לגוף העניין טוענים הנתבעים כי העדים המוזמנים מוזכרים בתצהיר התובע והם עתידים להפריך טענותיו, במסמכים שנחתמו על ידם וכבר גולו. למותר לציין כי עדויות כאלו רלבנטיות עד מאוד לתביעה. משכך- הנני נעתרת לבקשה.

נקבע להוכחות ליום 29/11/15 שעה 09.30
הזימון לעדים יבוצע במסירה אישית.

ניתנה היום, ה' אדר תשע"ה, 24 פברואר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ברוך טולידאנו
נתבע: שחף - ליווי פיננסי יבוא יצוא 1990 בע"מ
שופט :
עורכי דין: