ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ישראל רוזן נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופטת מיכל ברנט

העותר
ישראל רוזן

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר ובא כוחו – עו"ד אלון אייזנברג
ב"כ המשיב - עו"ד כנרת צימרמן

פרוטוקול

ב"כ העותר: שמעתי את הערת ביהמ"ש ואני מבקש לנסות לשכנע את ביהמ"ש. בגזה"ד הומלץ כי הוא ישולב לטיפול מאחר והוא מכור להימורים ולא בכדי נשפט בתיק חמור. כשהוא קיבל את גזה"ד הוא פנה למנהל האגף וביקש טיפול. בגזה"ד צוין כי העותר משווע לטיפול. נאמר לו על ידי מנהל האגף כי יעבור לאגף אחר על מנת להשתלב בטיפול, הוא עשה כן אך לא שולב בטיפול. לכן מוגשת עתירה זו. אין מדובר במי שביצע את הגניבה במסגרת משפחת פשע אלא בגלל שהוא מכור להימורים. מדובר באסיר חיובי שעושה הכל על מנת לטפל בעצמו. אני מבקש במישור האנושי, כאשר לעותר 6 ילדים שאחד מהם סובל מפיגור שכלי. אני מפנה לכך שבמסגרת ההליך המשפטי כל המשפחה נרתמה על מנת להחזיר כספים והם נותרו חסרי כל. מפנה להחלטת מותב זה שיש לשלב את העותר בטיפול ועם שילובו ניתן לשלבו בסבב חופשות.
מדובר באסיר חיובי וללא דוחות משמעת. הוא כבר יצא לחופשה אחת לבר המצווה ולא הפר את התנאים.

ב"כ המשיב: חוזרת על כתב התשובה.


החלטה

לא ביקשתי תשובת המשיב מעבר לאמור בכתב התשובה.
העותר נדון ל- 6 שנות מאסר לאחר שהורשע עפ"י הודאתו בביצוע ריבוי עבירות של גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזוייף ורישום כוזב במסמכי תאגיד וזאת עת היה מנהל חשבונות בחברת הייטק בינלאומית כשניצל את אמון מעסיקיו וגנב מן החברה סכום העולה כדי כמליון ו- 900 אלף דולר בשל התמכרותו להימורים.

העותר מלין על אי שילובו בסבב חופשות.
לטענתו, החל מיום מתן גזה"ד פנה אל גורמי הטיפול וביקש להשתלב בקבוצה המיועדת לעברייני מרמה.
בעתירה קודמת שנדונה לפניי בחודש יולי 2014 קבעתי, כי במידה והעותר לא ישולב בקבוצה לעברייני מרמה תוך זמן קצר, הוא יוצא לחופשות אף ללא השתתפות בקבוצה טיפולית וזאת מאחר ותנאי ליציאה לחופשות הינו השתלבות בקבוצה טיפולית כשהמשיב מסוגל לשלב את העותר בקבוצה טיפולית.
קבוצות טיפוליות לעברייני מרמה נפתחות לעיתים רחוקות וקבוצה כזו נפתחה בחודש דצמבר 2014. העותר שולב בקבוצה ביום 10.12.14 והטיפול בקבוצה נמשך כחצי שנה.
בכתב התשובה נטען כי מדובר בעתירה מוקדמת שכן רק בסיומה של הקבוצה ניתן יהיה לדעת האם העותר נתרם מן הטיפול כשבשלב זה אין כל אינדיקציה להפחתת מסוכנותו לציבור.
אכן, עפ"י פקודת הנציבות 04.40.00, תנאי ליציאת אסיר לחופשה הוא יכולתו של שב"ס לשלבו בקבוצה טיפולית המתאימה לו ועפ"י פסיקת בתי המשפט, התנאי הנוסף הינו הפקת תועלת מההשתתפות בקבוצה הטיפולית.
אכן, מדובר בעתירה מוקדמת ויש להמתין לסיום ההליך הטיפולי בטרם תוגש בקשה לחופשה.
גורמי הטיפול סבורים כי לא ניתן בשלב זה, שהינו שלב ראשוני בתהליך, להעריך את התקדמותו של העותר.
בנסיבות אלה, הנני דוחה את העתירה תוך שמירת זכותו של העותר לפנות בבקשה לגורמים המתאימים לשילובו בסבב חופשות עם תום הטיפול בקבוצה.

ניתנה והודעה היום ה' אדר תשע"ה, 24/02/2015 במעמד הנוכחים.

מיכל ברנט , שופטת


מעורבים
תובע: ישראל רוזן
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: