ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין המוסד לביטוח לאמי נגד אסעד עאטף :


בפני כבוד השופטת שושנה פיינסוד-כהן

מבקש

המוסד לביטוח לאמי

נגד

משיבים

  1. אסעד עאטף
  2. משרד החינוך התרבות והספורט
  3. רשת עמל 1
  4. קלאב הוטל - ניהול (1996) בע"מ
  5. כלל חברה לביטוח בע"מ
  6. הראל חברה לביטוח בע"מ

החלטה

1. לפני בקשת המבקש, המוסד לביטוח לאומי, להצטרף כתובע נוסף בתיק זה, ולהגיש נגד המשיבים 3-6, תביעת שיבוב בגין התגמולים ששילם למשיב 1 , התובע המקורי. מובהר כי בקשתו הינה להצטרף כתובע נוסף כנגד המשיבים 3-6 בלבד ולא כנגד המשיב 2 שכן המשיב 2 הינה המדינה.

2. המשיב 1, התובע יליד 6.4.1990, נפגע בתאונה ביום 6.4.1990. תביעתו הוגשה ביום 15.7.09. בקשת המוסד לביטוח לאומי הוגשה ביום 3.2.15.

3. המשיב 2 על אף שאין הבקשה מופנית כלפיו, טען בין היתר כי תביעת המל"ל התיישנה. יתר המשיבים ביקשו להצטרף לטענתו זו. המבקש הגיש והפנה לפסיקה על פיה תביעתו אינה מתיישנת שכן מדובר תגמולים אשר שולמו לקטין ודיני ההתיישנות החלים על המשיב 1, התובע, חלים גם על המל"ל "הנכנס בנעליו".

4. בית המשפט העליון קבע כבר ברע"א 3990/06 המסוד לביטוח לאומי נ. מסדר פאטי ביני פראטללי מפי כבוד המשנה לנשיא השופט ריבלין (כתוארו דא ז), כי זכות התחלוף של מל"ל היא זכות נפרדת מזכותו של הניזוק, אולם, לעניין ההתיישנות רשאי המת תקופת ההתיישנות שניתנה בדיני ההתיישנות לתביעת הניזוק.
בית המשפט העליון חזר על הלכה זו בעניין רע"א 74888/12 מוחמד דעאס נ. המוסד לביטוח לאומי מפי כבוד השופט זילברטל, בהרכב של שלושה שופטים.

5. במקרה אשר בפנינו מדובר במי אשר נפגע שעה בה היה קטין. לפיכך, המשיב 1, הניזוק נהנה מהארכת תקופת ההתיישנות עד הגיעו לגיל 25. לאור תאריך לידתו, הארכת תקופת ההתיישנות הינה עד ליום 6.4.15. כאמור, המל"ל נהנה גם הוא מארכה זו.

6. לפיכך, בקשת המל"ל להצטרף כתבוע נוסף הוגשה במהלך תקופת ההתיישנות ודין בקשתו להתקבל.

7. הנני מתירה למל"ל להצטרף כתובת נוסף בתיק זה.
למען הסדר הטוב, המל"ל יגיש כתב תביעה מסודר לבית המשפט עד לא יאוחר מיום 10.3.15.
המל"ל ימציאו מיד לאחר מכן למשיבים.

המזכירות תשלח העתק ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, ה' אדר תשע"ה, 24 פברואר 2015, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: המוסד לביטוח לאמי
נתבע: אסעד עאטף
שופט :
עורכי דין: