ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בוהייסה סעדי נגד מדינת ישראל :

פסק-דין בתיק ע"פ 6980/02
בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

בפני: כבוד השופטת ד' ביניש

כבוד השופט א' ריבלין

כבוד השופט א' א' לוי

המערערת:
בוהייסה סעדי

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על גזר הדין של בית המשפט המחוזי בחיפה מיום 15.7.02 בת.פ. 268/02 שניתן על ידי כבוד השופט ג' גינת

תאריך הישיבה:
ב' באדר ב' התשס"ג (6.3.2003)

בשם המערערת:
עו"ד מחמוד שהין

בשם המשיבה:
עו"ד שרית טובין

פסק-דין

המערערת הורשעה בעבירה לפי סעיף 262 לחוק העונשין, על כך שידעה משיחות של אחותה עם פעיל של ארגון החזית לשחרור פלסטין, כי עומד להתרחש פיגוע טרור על ידי מחבלת-מתאבדת בירושלים, ולא מסרה על כך למשטרה, או לכל גורם אחר. הפיגוע אכן התרחש, כאמור באותו מידע שהיה ברשותה ביום 12.4.02 והמפגעת אכן הייתה בחורה. באותו פיגוע נהרגו 6 בני אדם ורבים אחרים נפצעו.

בא-כוח המערערת טען בפנינו כי חלקה של המערערת באי-מסירת המידע היה שולי, כי מי שהיה בעל המידע הקונקרטי היא אחותה, וזו אמנם נידונה ל-6 שנות מאסר בפועל, וטען כי הפער בין חומרת מעשיהן של השתיים מחייב הקלה בעונשה של המערערת. עוד העלה בפנינו את נסיבותיה האישיות של המערערת ואת מידת הפגיעה שנפגעה מהעונש.

בימים אלה, בהם פיגועים רצחניים מתבצעים על ידי ארגוני טרור, ובהם נקפדים חייהם של אנשים רבים חפים מפשע, עוברי אורח תמימים, על המסר המרתיע שמנגד להיות ברור וחד משמעי. מי שבידו המידע שיכול היה על ידי גילויו למנוע את הרצח ולהציל חיי אדם, ישא בתוצאות של שתיקתו וזאת על דרך של ענישה הולמת.

בנסיבות הענין שלפנינו, העונש של 16 חודשי מאסר בפועל ו-8 חודשים על תנאי אכן מתקרב לעונש המירבי, אך זהו גם המקרה ההולם להטלת עונש קרוב לעונש המירבי שקבע המחוקק, בשל האינטרס הציבורי להרתיע מפני המחדל האמור.

אשר על כן, הערעור נדחה.

ניתן היום, ב' באדר ב' התשס"ג (6.3.2003).

ט


מעורבים
תובע: בוהייסה סעדי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: