ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין זלה נגד סיוע משפטי-מחוז ת"א :

8


בתי המשפט

בית משפט מחוזי תל אביב-יפו

עא 001253/08

בפני:

כבוד השופטת שרה ברוש

תאריך:

27/05/2009

בעניין:

1 . זלה חבו

2 . זלה ציון

המערערים

נ ג ד

לשכת הסיוע המשפטי - מחוז ת"א

המשיב

פסק דין

1. המערערים הגישו ערעור על החלטת המשיבה שלא להעניק להם סיוע משפטי בערעורים על החלטת בית המשפט לענייני משפחה אשר הורה על מינוי אפוטרופוס למערערת מס' 1 (להלן: "המערערת"), להחזירה לדירתה ולמנות כאפוטרופוס את המערער מס' 2 (להלן: "המערער"). כמו כן, ביקש המערער להעניק לו סיוע משפטי בתביעה לדמי שכירות ראויים אשר הוגשה נגדו על ידי הקרן לטיפול בחסויים שמונתה כאפוטרופא על המערערת (להלן: "האפוטרופא").

2. הואיל ולמערערת מונתה אפוטרופא, הרי שאין המערערת יכולה לייצג את עצמה וכל ענייניה נתונים לאפוטרופא. זימנתי איפוא לדיון את האפוטרופא ונציגתה, גב' יעל ולדמן, הודיעה כי אין בדעתה לערער להצטרף למערער בערעור על החלטת בית המשפט לענייני משפחה. לאור עמדה זו, אין לדון בערעור ככל שהוא נוגע למערערת, ופסק דין זה מתייחס למערער בלבד.

3. מתגובת המשיבה עולה, כי ביום 26/2/07 מונה עו"ד גיא נצר לייצג את המערער בתביעה שהוגשה נגדו לתשלום דמי שכירות ראויים. דיון בתביעה היה קבוע ליום 15/4/07. ביום 27/3/07 ביקש עו"ד נצר להשתחרר מן הייצוג לאור התערערות היחסים בינו ובין המערער. המערער לא פנה אל המשיבה בבקשה לקבל עורך דין אחר שייצגו, וייצג עצמו בדיון שהתקיים ביום 15/4/07. בדיון זה ניתן פסק-דין המחייבו לשלם דמי שכירות ראויים החל ביום 1/5/07. המערער לא פנה למשיבה בבקשה ליתן לו ייצוג משפטי בהגשת בקשה לביטול פסק דין או בערעור עליו.

בנסיבות אלה, אין כל מקום להורות למשיבה ליתן למערער ייצוג משפטי בעניין זה.

4. בכל הנוגע למתן סיוע משפטי בבקשה לביטול צו האפוטרופסות, למינויו כאפוטרופוס על המערערת, ולהחזרתה לביתה, המערער התבקש על ידי המשיבה להמציא חוות דעת עדכנית התומכת בטענתו כי טובתה של המערערת מצדיקה את מינויו כאפוטרופוס והחזרתה לביתה. המערער לא המציא חוות דעת כאמור, חרף בקשותיה של המשיבה. המשיבה סבורה כי בהעדר חוות דעת כאמור, אין לתביעה סיכוי משפטי.

5. החלטתה של המשיבה סבירה, ראויה ומתבקשת בנסיבות העניין, ואין להתערב בה.

6. אשר על כן, אני דוחה את הערעור.

אין צו להוצאות.

ניתן היום, ד' בסיון תשס"ט (27 במאי 2009), בהעדר הצדדים.

המזכירות תשלח העתק פסק דין זה לצדדים בדואר רשום וכן לקרן לטיפול בחסויים.

שרה ברוש, שופטת

ניתן לפרסום מיום 7/6/09.

קלדנית: עידית