ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ג'אנה נגד מאזן :

1

בתי המשפט

בבית המשפט המחוזי בנצרת

בש"א 001072/09

בתיק עיקרי: ע"א 001301/07

בפני:

כב' השופטת אסתר הלמן

תאריך:

27/05/2009

בעניין:

1. ג'אנה תעשיות ומשקאות בע"מ

2. ג'אנה .ד. יבוא ושיווק בע"מ

המבקשים

- נ ג ד -

1. מאזן עואד מסחר כללי בע"מ

2. מאזן עואד

3. פפיון דרינק בע"מ

4. יאסין עבאס

המשיבים

החלטה

המבקשים עותרים למתן צו עיכוב ביצועו של פסק הדין שניתן בע"א 1301/07 (ובערעור שכנגד), וזאת עד להכרעה בבקשה למתן רשות ערעור שהגישו לבית המשפט העליון. לאחר עיון בבקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין ובתגובות שהוגשו עליה, שוכנעתי כי דין הבקשה להדחות.

כידוע, בקשה לעיכוב ביצוע נשענת על שני אדנים: האחד, שסיכויי הערעור גבוהים והשני כי מאזן הנוחות נוטה לטובת המבקש.

במקרה זה, סיכויי הערעור אינם גבוהים, מכמה טעמים: ראשית, רשות ערעור בגלגול השלישי ניתנת במקרים מיוחדים, כאשר מדובר בשאלה משפטית או שאלה בעלת חשיבות ציבורית (ראה רע"א 2317/09 ג'רדון נ. מגל ואח'); שנית, על פי הנטען בבקשה, הוגשה בקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון כיוון שנתגלו עובדות חדשות שלא היו ידועות למבקשים קודם לכן, ואשר יש בהן כדי לשנות את תוצאות ההליך. בפני המבקשים עומדת, לפיכך, מסוכה של קבלת רשות לצרף ראיות אלו בשלב הערעור.

הראיות הנוספות, טיבן ומקורן, לא פורטו בבקשה והבקשה איננה נתמכת בתצהיר התומך בטענה זו.

יתירה מכך, פסק הדין בערכאה למטה ניתן על פי הסכמה דיונית, (אליה התייחסנו בסעיף 18 לפסק הדין) ואשר העניקה לערכאה למטה שיקול דעת נרחב לקבוע ממצאים ולהסיק מסקנות מתוך כלל הראיות שהובאו בפניה.

כך גם באשר לתנאי השני, הכלל הוא, כי בדרך כלל פסק דין הכולל חיוב כספי איננו יוצר מצב בלתי הפיך, שאיננו ניתן להשבה; לפיכך, רק במקרים חריגים תענה בחיוב בקשה לעיכוב ביצוע חיוב כזה, (ראה ע"א 3010/09 עו"ד רונן נ. רייכמן ואח').

המבקשים לא הצביעו על נימוק כלשהו המצביע על כך שמקרה זה הינו מקרה יוצא דופן, שבו עלול להגרם להם נזק בלתי הפיך אם לא יעוכב ביצועו של פסק הדין.

המבקשים ישלמו למשיבים 1+2 (יחדיו), הוצאות הליך זה, בסך של 500 ₪ + מע"מ וכן ישלמו 500 ₪ + מע"מ למשיבים 3+4 (יחדיו). סכומים אלו ישאו הפרשי הצמדה וריבית כדין, מהיום ועד התשלום המלא בפועל.

ניתנה היום, ד' בסיון, תשס"ט (27 במאי 2009), בהעדר הצדדים.

המזכירות תמציא העתק ההחלטה לצדדים, בהקדם.

הלמן אסתר - שופטת

חנה