ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דהמן גלית נגד מולכו יצחק :

בתי המשפט

בבית המשפט המחוזי בירושלים

בש"א 7446/09

פש"ר 4202/07

לפני:

כבוד השופט יעקב צבן

27/05/2009

בעניין:

גלית ושמואל דהמן

המבקשים

נ ג ד

כונס הנכסים הרשמי
עו"ד יצחק מולכו, המנהל המיוחד

המשיבים

החלטה

בקשת המבקשים לאפשר להם לפרוס לתשלומים את התשלום בגובה 1% מערך דירתם, בו הם מחויבים לשם הסדרת זכויותיהם בדירה שרכשו מאת חפציבה בפרויקט מצליח.

לטענת המבקשים, לאור המצב הכלכלי, המשכנתא הגבוהה בה הם נאלצים לשאת והעובדה כי הם נאלצים להתמודד בעצמם עם הנזקים בדירה, יש להגדיל להם התשלומים מ- 5 תשלומים המאושרים להם כיום, ל- 10 תשלומים.

לטענת המנהל המיוחד, העובדות המפורטות בבקשה אינן מצביעות על מקרה חריג המצדיק פריסה רחבה יותר של התשלומים בהם מחויבים המבקשים. לפיכך, ולאור החשיבות שבשמירה על עקרון השוויון והמתווה שנקבע בהסדר בין המנהל המיוחד למשרד שמחיוף לשם הסדרת זכויות הרוכשים בנכסים ושהושג במאמצים רבים, יש לדחות הבקשה.

עם כל הצער וההבנה למצוקתם של הרוכשים, אין מנוס מקביעת קו גבול במסגרתו יוסדרו זכויות הרוכשים. כל פירצה במתווה ההסדר, עלולה למוטטו וליצור אי סדרים וחוסר אחידות.

התנאים שנועדו להסדיר זכויות הרוכשים בדירות, נקבעו לאחר שקלול מצוקתם של הרוכשים, עירנות לחוסר הוודאות בו הם נמצאים ולקשיים הכלכליים אליהם הם נתונים. בסופו של יום, עמידה בתנאים ואי חריגה מהמתווה, תעמוד לטובת כלל הרוכשים, עם כל הקושי שבישומם.

לאור כל האמור, הבקשה נדחית.

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, ד' בסיון התשס"ט (27 במאי 2009), בהעדר הצדדים.

יעקב צבן, שופט