ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד צוקר דוח-א תא תנועה-23102207588 :

5


בית המשפט לתעבורה

בית משפט לתעבורה ת"א - יפו

ת 033202/08

בפני:

כב' השופט ישראל ויטלסון

תאריך:

27/05/2009

בעניין:

מדינת ישראל

המאשימה

- נ ג ד -

צוקר שמואל

הנאשם

הכרעת דין

אני מזכה את הנאשם מחמת הספק.

נגד הנאשם הוגש כתב אישום מסוג ברירת משפט, לפיו, ב- 07/03/2008 בשעה 11:40 או בסמוך, נהג הנאשם בצומת הרחובות קריניצי מגדים ברמת-גן, ולא ציית לתמרור ב- 2 המוצב במקום, ובכך שנכנס לדרך שלא בהתאם להוראת התמרור (תמרור אין כניסה), בניגוד לתקנה 22(א) לתקנות התעבורה תשכ"א – 1961.

הנאשם כפר בהאשמה המיוחסת לו ונשמעו הראיות.

מטעם התביעה העיד השוטר כי הוא רכב על קטנועו כאשר בינו לבין הרכב בו נהג הנאשם נסעו שלושה כלי רכב שונים. הוא הבחין כיצד הרכב נסע ברחוב קריניצי, פנה שמאלה בצומת ובנסיעה לאחור נכנס לרחוב מגדים וחנה בצד הרחוב. תוך כדי נסיעה לאחור הוא חלף על שני תמרורי אין כניסה שהיו מוצבים בפינת הרחובות קרניצי מגדים.

מנגד, טען הנאשם כי הוא אכן החנה את הרכב ברחוב מגדים אלא שהוא כלל לא נסע ברחוב קריניצי ומכאן שלא חלף על פני התמרורים עליהם דיבר השוטר. עדות דומה, העידה הנוסעת אורטל דוד שהיתה יחד עם הנאשם באותה העת.

לאחר ששמעתי את הצדדים, ראיתי לנגד עיני כי השוטר העיד כי את האירוע כולו, הוא הבחין מבין שלוש מכוניות שנסעו לפניו, כפי שראיתי לנגד עיני את עדות הנאשם והנוסעת שהיתה יחד עמו, מסיכום העדויות הגעתי לכלל מסקנה כי הספק נותר באשר לאשמתו של הנאשם ומספק זה אני מזכה אותו.

ניתנה היום, ד' בסיון תשס"ט (27 במאי 2009) במעמד הצדדים.

ויטלסון ישראל – שופט

סגן נשיא

קלדנית:נורית י