ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנימין שלום נגד אלטמרן אורן - מג'יק נירוונה ים המלח :

1


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות אשדוד

בשא000099/08

בתיק עיקרי: תק 000984/06

בפני:

כב' השופטת גילת שלו

תאריך:

27/05/2009

בעניין:

בנימין שלום, ת.ז. 053907812

המבקש

נ ג ד

1. אלטמן אורן - מג'יק נירוונה ים המלח

2. אבי יצחק מנהל מרחב דרום, דואר ישראל

3. חברת מלונות פתאל בע"מ

המשיבים

החלטה

לפניי בקשה לביטול פסק דין, במסגרתו נדחתה תביעתו של המבקש, בעקבות אי התייצבותו לדיון.

ביום 10/12/06 הגיש המבקש תביעה כספית במסגרתה עתר כי מנהל מלון מג'יק נירוונה ים המלח (להלן- המלון) ומנהל מרחב דרום בחברת דואר ישראל, יפצו אותו בסך של 5,000 ₪, בשל אובדן פיאה משיער טבעי שנשכחה על ידי התובע ורעייתו בחדר המלון, נמצאה על-ידי עובדי המלון, ושלטענת המשיב 1 נשלחה אל המבקש בדואר, אך לא הגיעה לידיו.

בהחלטה מיום 17/1/07 הורה כבוד השופט דניאל על צירופה של חברת מלונות פתאל בע"מ כנתבעת נוספת בתיק.

הדיון בתיק העיקרי נקבע ליום 15.7.07, אך המבקש לא התייצב לדיון, ולבקשת נציגת המשיבה 3, נדחתה התביעה.

המבקש טוען בבקשתו, כי לא התייצב לדיון משום שעבר דירה והזימון לדיון לא הגיע אליו. יצויין, כי התובע לא צירף תצהיר לבקשתו, ואף לא הסביר מדוע לא בירר בבית המשפט מה מועד הדיון בתביעתו, או מדוע לא עידכן את מזכירות בית המשפט בכתובתו החדשה.

המשיב 1 הסכים לביטול פסק הדין, אך התנה הסכמתו בתשלום הוצאות התייצבות נציגה מטעמו לדיון שהתקיים בהעדר התובע, ובמחיקתו מכתב התביעה והחלפתו במשיבה 3, בעלת המלון, שכן לטענתו אין עילת תביעה אישית נגדו.

לאור נימוקי התביעה, והסכמת המשיב 1 (גם בשם המשיבה 3) לביטול פסק הדין, ולאור ההלכה בנוגע לביטול פסק דין שניתן בהעדר, הגעתי למסקנה כי דין הבקשה להתקבל.

עם זאת, לאור העובדה שהתובע לא הצביע על סיבה מוצדקת להעדרו מהדיון, ולאור העובדה שבמחדלו של התובע הוא בזבז את זמנו של בית המשפט, ואף הטריח את נציגת המשיבים 1 ו-3 מים המלח לאשדוד, הרי שעל המבקש לשלם את הוצאות המשיבות.

לאור האמור לעיל, הנני מורה על ביטול פסק הדין שניתן ביום 15/7/07, וזאת בכפוף לתשלום הוצאות למשיבים 1 ו- 3 בסך כולל של 650 ₪, בתוך 30 יום.

המבקש ימציא לבית המשפט אסמכתא בדבר תשלום ההוצאות למשיבים, ורק אז ייקבע דיון בתיק העיקרי. ויובהר, אם לא יוגש האישור, יעמוד פסק הדין על כנו.

מוצע לצדדים לבוא בדברים בדבר אפשרות לסיים את הסכסוך ביניהם ללא קיום דיון, וזאת בהתחשב בהחלטתי דלעיל, ולאור החלטת כבוד השופט דניאל אשר פטר את המשיב 2 מהתייצבות לדיון בהעדר ראיות.

ניתנה היום ג' בסיון, תשס"ט (26 במאי 2009) בהעדר הצדדים.

גילת שלו - שופטת