ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מוחמד אחמד נגד מדינת ישראל :

1


בתי-המשפט

בית משפט השלום ירושלים

א 007665/04

לפני:

כב' השופט א' דראל

תאריך:

27/05/2009

בעניין:

מוחמד אחמד אל-ח'טיב

התובע

נ ג ד

1 . מדינת ישראל

2 . צבא הגנה לישראל

הנתבעים

פסק דין

1. התובע, יליד 1963, תושב מחנה הפליטים ח'אן יונס, הגיש כנגד הנתבעים כתב תביעה ובו טען כי נפגע ביום 14.12.00 כתוצאה מירי חיילי צה"ל. בעת הירי ישב התובע במונית והוא טוען כי חייל הורה למונית לעצור אך למרות שעצרה נפתחה עליה אש.

2. הנתבעים חולקים על הטענות בכתב התביעה.

3. הבקשה שבפני היא בקשה מטעם התובעים לקבוע את התיק לעיון פנימי בעוד ששה חודשים וזאת נוכח חוסר יכולתו של התובע לקדם את ההליך ולהיבדק על ידי מומחה רפואי נוסף לצורך ביסוס טענותיו בדבר נכותו הרפואית.

4. נוכח המצב שנוצר ובו בשל כך שהתובע אינו יכול להיכנס לתחומי מדינת ישראל ולא ניתן לקדם את הדיון בתובענה נתבקשה עמדת הצדדים באשר למחיקתה מחוסר מעש. התובע מתנגד לכך והנתבעים מסכימים.

5. עיון באופן שבו מנוהלת התובענה מעלה כי התובע הגיש חוות דעת רפואית בתמיכה לכתב התביעה ביום 5.6.07. בהודעתו הוא ביקש אורכה של 90 יום להגשת חוות דעת רפואית נוספת. ביום 14.10.07 הוא הודיע כי 'חוות הדעת טרם הושלמה'.

6. משלא הוגש דבר ניתנה ביום 5.3.08 החלטה ובה נתבקשו הצדדים לעדכן עד יום 1.4.08 מה מעכב את הדיון בתובענה. התובע הודיע באותו שלב כי הוא אינו יכול להיבדק בשל הסגר המוטל על רצועת עזה. לבקשת התובע נקבע מועד נוסף לתזכורת פנימית בחלוף מספר חודשים.

7. משלא הוגש דבר ניתנה ביום 11.8.08 החלטה ובה נתבקש התובע לעדכן לגבי ההתפתחויות. בעדכון שהוגש חזר התובע על הודעתו כי אינו יכול להיכנס לצורך הבדיקה וכי פנה לגורמים שונים כדי להסדיר זאת.

8. אף שהיה מקום למחיקת התביעה באותו שלב, בחרתי לתת שהות נוספת כדי לאפשר את מיצוי ההליך. ביום 10.12008 נתבקש עדכון נוסף ובמסגרתו נתבקש וניתן צו המורה לרשויות לאפשר את כניסת התובע לישראל בכפוף לכך שאין מניעה למתן היתר.

9. ככל הנראה הצו לא הועיל ומשלא הוגש דבר נתבקש התובע שוב לעדכן. בהמשך לכך הוגשה הבקשה שבפני להשהות את הדיון בתובענה לתקופה האמורה. בבקשה נכתב כי בקשת התובע לקבלת היתר כניסה סורבה והובעה תקווה כי במהלך התקופה 'ישתנה המצב'.

10. לאחר שעיינתי בעמדות הצדדים הגעתי למסקנה כי אין מקום להמתין פרק זמן נוסף ויש להורות על מחיקת התובענה מחוסר מעש. כמפורט לעיל, לא מתאפשר לקדם את הדיון בתביעה משך תקופה של שנתיים ואנו נמצאים עתה באותו מקום שבו היינו בסמוך להגשת כתב התביעה במצב בו טרם הושלמה הגשת חוות דעת רפואיות מטעם התובע. כל שינוי בעניין זה אינו נראה באופק ואיני מוצא לנכון להחזיק את ההליך תלוי ועומד שעה שלא ניתן לקדמו.

11. לסיכום, אני מוחק את התביעה. בנסיבות העניין אין צו להוצאות.

ניתן היום ד' בסיון, תשס"ט (27 במאי 2009) בהיעדר הצדדים.

א' דראל, שופט