ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין AIG פז נגד חב' ביטוח :

1


בתי המשפט

ב"מ לתביעות קטנות ראשון לציון

תק 002509/08

בפני:

כב' השופטת מ. עמית-אניסמן

תאריך:

27/05/2009

בעניין:

פז מאירה

התובעת

נ ג ד

1. דורון פרידמן

2. איי.איי.ג'י. חברה לביטוח בע"מ

הנתבעים

פסק - דין

1. לפניי תביעה על הסך של 1,137 ₪ אשר עניינה נזק שנגרם לרכב התובעת בגין תאונה שהתרחשה בין רכבה לבין רכב הנתבע 1 (להלן: "הנתבע") ביום 2.5.2008 ברחוב רמז בראשון לציון.

2. על פי הנטען בכתב התביעה, הנתבע החנה את רכבו בצידי נתיב הנסיעה ברחוב רמז במקום אסור (אדום-לבן). הנתבע, לגרסתה של התובעת, פתח בפתאומיות את דלת רכבו לכיוון הכביש ובנסיבות אלה פגע בכנף הימנית-קדמית של רכבה. משכך, תובעת התובעת הסך של 821 ₪ בגין השתתפות עצמית וכן הסך של 316 ₪ בגין הפסד הנחת העדר תביעות.

3. מנגד, טוענים הנתבעים, כי התובעת ניסתה לעקוף את רכב הנתבע ובמהלך העקיפה פגעה ברכב הנתבע בחלקו האחורי-שמאלי ובהמשך נסיעתה פגעה בדלת הנהג שהיתה פתוחה במעט.

4. לאחר ששמעתי את הצדדים, נחה דעתי כי דין התביעה להתקבל. ואנמק.

ראשית, עדותה של התובעת מהימנה וסבירה עלי מעדותו של הנתבע. הנתבע הודה בפה מלא, כי העמיד את רכבו במקום אסור, שעה שהחנה את רכבו בצד נתיב נסיעה באזור המסומן אדום-לבן. משכך, יצר את הסיכון לקרות התאונה.

שנית, טענת הנתבע, לפיה הנזק בחלקו האחורי של רכבו נגרם כתוצאה מהתאונה לא הוכחה, שעה שהנתבע לא המציא חוות דעת מטעמו להוכחת הקשר הסיבתי שבין הנזק בחלקו האחורי-שמאלי לבין התאונה הנטענת בתביעה שלפניי. לפיכך, אני מקבלת את גרסתה של התובעת, לפיה שעה שפתח הנתבע את דלת רכבו פגע בכנף הימנית-קדמית של רכבה. בנסיבות אלו, האחריות לקרות התאונה רובצת לפתחו של מי שהעמיד את רכבו במקום אסור ופתח את דלת רכבו בלא שדאג לוודא, כי ניתן לעשות כן בבטחה ובהעדרם של כלי רכב נוספים ברחוב.

שלישית, הגם שבמועד התאונה היו נוכחים אנשים נוספים ברכבו של הנתבע, בחר הנתבע שלא להעידם ובנסיבות אלו אי העדתם פועלת כנגדו.

5. לאור כל האמור לעיל, אני מקבלת את התביעה ומחייבת את הנתבעים לשלם לתובעת הסך של 1,137 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה ועד למועד התשלום בפועל. כמו כן, ישלמו הנתבעים לתובעת הוצאות בסך של 250 ₪ מהיום.

המזכירות תשלח פסק דיני זה לצדדים.

בקשת רשות ערעור לביהמ"ש המחוזי בתוך 15 יום ממועד קבלת פסק דיני.

ניתן היום ד' בסיון, תשס"ט (27 במאי 2009) בהעדר הצדדים.

מיכל עמית-אניסמן - שופטת

002509/08תק 326 איריס יפת