ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין א. חשמל כרמיאל בע"מ נגד ש.א. תו"פ מערכות חשמל בע"מ :

בפני כבוד הרשמת הבכירה , ודאד יונס

תובעת/משיבה

א. חשמל כרמיאל בע"מ ח.פ. 512066101
ע"י עו"ד עבדאללה ח'ליל

נגד

נתבעת/מבקשת

ש.א. תו"פ מערכות חשמל בע"מ ח.פ. 514543198
ע"י עו"ד אופיר ש. כהן ועו"ד חגית שוויקי

החלטה

בין הצדדים שררו יחסי מסחר במסגרתם מכרה המשיבה למבקשת מוצרי חשמל. התביעה הוגשה לתשלום יתרת חוב של המבקשת למשיבה בהתבסס על חשבוניות מס ותעודות משלוח שו נות. המבקשת ביקשה להתיר לה להתגונן מפני התביעה בטענה כי במשיבה מספקת מזה מספר שנים מוצרי חשמל ל מבקשת והתשלום תבצע שוטף פלוס 120 יום בשיקים דחויים. מבדיקה של רואה חשבון מטעם המבקשת עולה כי שולמו למשיבה סך של 260,631.89 ₪ ביתר. כן נטען כי המשיבה חייבה בחשבוניות מוצרים ללא מספר קטלוגי, ללא מחירון ו הגישה חשבוניות שלא נתמכו בתעודות משלוח, בסך של 245,828.66 ₪ (לא כולל מע"מ). עוד נטען כי המבקשת החזירה מוצרים שונים עקב כפילויות ו/או אי התאמה למוצר הנדרש והמשיבה לא זיכתה את המבקשת בגין אותם מוצרים שהוחזרו בסך של 73,072.40 ₪. יצויין כי הבקשה למתן רשות להתגונן נתמכה בחוות דעת רו"ח פרץ שמואל.

מנהל המבקשת מר אלי שוויקי העיד בפני כי מערכת היחסים העסקית עם המשיבה החלה בשנת 2012 וכי בין הצדדים שרר אמון מלא, הוא נהג להזמין סחורה מהבעלים של המשיבה ולשלשיקים עתידיים שסכומם עלה לעיתים על ערך הסחורה שסופקה לו וכי פנה למשיבה מספר פעמים בעניין המחירים של המוצרים שסופקו או חוסר התאמתם. העד ידע לעמוד על פרטי הגנתו ולציין את סכומי הזיכוי המגיעים לו בחשבוניות שהוצגו בפניו במהלך ה חקירה.

לאחר ששמעתי את הצדדים ועיינתי בתיק אני מחליטה כדלקמן:

הכלל הוא שבשלב בירור הבקשה למתן רשות להתגונן, אין בית המשפט נדרש לבירור אמתותן של העובדות, הנטענות בתצהיר התומך בבקשה, ודי לה לגרסתו של המבקש שתעמוד לכאורה ולא תקרוס תחתיה בחקירה הנגדית. משהוכיח המבקש רשות להתגונן, כי בטענתו יש משום עילת הגנה, אין לבית המשפט שיקול דעת למנוע ממנו להתגונן בעילה כזו, אפילו סבור הוא, כי בירורה של ההגנה יאריך או יסבך את הדיון בתביעת התובעת ( ע"א 544/81 מנחם קיהל בע"מ נ' סוכנות מכוניות לים התיכון בע"מ, פורסם באתר נבו).

המבקשת העלתה במסגרת הבקשה למתן רשות להתגונן טענת הגנה ראויה לבירור, מפורטת דיה ונתמכת בחוות דעת חשבונאית. חקירתו הנגדית של מנהל המבקשת לא הפריכה את הגרסה על פניה. מנהל המבקשת עמד על עיקרי ההגנה, ופירט את הסכומים שלטענתו יש לזכות בהם את המשיבה, תוך הפניה לחשבוניות הרלבנטיות עליהן נשאל .

לאור האמור אני מקבלת הבקשה ונותנת למבקשת רשות להתגונן.
התצהיר ישמש כתב הגנה.

התביעה תידון בסדר דין רגיל.

התובעת תגיש תצהירי עדות בתוך 30 יום מהיום.

ניתנה היום, ה' טבת תשע"ה, 27 דצמבר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: א. חשמל כרמיאל בע"מ
נתבע: ש.א. תו"פ מערכות חשמל בע"מ
שופט :
עורכי דין: