ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד בן שמעון נגד פלאפון תקשורת בע"מ :

בפני כבוד השופטת רבקה איזנברג

מערער

דוד בן שמעון

נגד

משיבה

פלאפון תקשורת בע"מ

החלטה

1. לפניי ערעור שהוגש כנגד החלטתה של כבוד הרשמת (כתוארה אז), ברכה לכמן, מיום 24.8.14 במסגרתה נדחתה במלואה התנגדות לביצוע תביעה על סכום קצוב שהגיש המערער על פי סעיף 81א1 לחוק ההוצאה לפועל, תשכ"ז- 1967.

2. בתגובתה טענה המשיבה, בין היתר , כי הסמכות לדון בערעור אינה נתונה לביה"מ זה כי אם לביה"מ מחוזי. לאחר שעיינתי בטענות הצדדים , סבורתני כי אכן הסמכות לדון בערעור נתונה לבית המשפט המחוזי בנצרת ולא לביה"מ זה .

3. החלטת כבוד הרשמת סיימה את ההליך בבית המשפט לפיכך עסקינן בפסק דין ולא בהחלטה אחרת. המערער הפנה בסעיף 4 לתגובתו לפסק דינו של כבוד השופט א' רובנשטיין ב רע"א 5536/09 דרק זינובי נ' פלאפון תקשורת בע"מ, ממנו כאילו משתמע שהערעור הוא בסמכות בית משפט השלום. דא עקא שהמערער הפנה לציטוט החלטת בית המשפט המחוזי המתייחסת לערעור על החלטה אחרת של רשם ולא על פסק דין של רשם.

דווקא בפסק דין זה (רע"א 5536/09),נקבע בצורה מפורשת שדחיית התנגדות לביצוע תביעה כמוה כפסק דין ולא החלטה אחרת:
"ברם, בניגוד לדחיית בקשת רשות להתגונן בהליך שנפתח בבית המשפט, הנה בהליך שנפתח בלשכת ההוצאה לפועל, אין ניתן פסק דין בעקבות דחיית הבקשה - והליכי ההוצאה לפועל מתחדשים. בנסיבות אלה, חלים לדעתי אותם כללים החלים במקרה של דחיית התנגדות לביצוע שטר. קרי, "שדחיית התנגדות כמוה כמתן פסק דין, לאור זאת שעם דחייתה ימשכו הליכי ההוצאה לפועל נגד המתנגד כמו ניתן פסק דין נגדו" (רע"א 3968/93 זפקו נ' פינקל (לא פורסם) [פורסם בנבו] - השופט, כתארו אז, אור)."

ובהמשך: "סבורני, כי דין זהה יש להחיל על דחיית בקשת רשות להתגונן בתביעה לסכום קצוב שהוגשה בלשכת ההוצאה לפועל. הדבר עולה גם מן הלשון הזהה בין סעיף 81א1(ד)(2) ל חוק ההוצאה לפועל, לבין סעיף 81א(ג) . בנסיבות איפוא, כך דומני, יש לראות בהחלטת רשמת בית משפט השלום פסק דין, ולפיכך בדין הגיש המבקש ערעור בזכות לבית המשפט המחוזי (בהתאם להוראת סעיף 96(א) ל חוק בתי המשפט (נוסח משולב), תשמ"ד - 1984)"

4. סעיף 96(א) לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) התשמ"ד- 1984, קובע: "פסק דין של רשם של בית משפט שלום או של בית משפט מחוזי דינו, לענין ערעור, כפסק דין של בית המשפט שבו הוא משמש רשם"

לאור האמור ומאחר שאין לבית משפט זה סמכות עניינית לדון בערעור והסמכות היא לבית המשפט המחוזי ,אני מורה על העברת התיק לבית המשפט המחוזי בנצרת.

לטיפול המזכירות.

ניתנה היום, י"ח כסלו תשע"ה, 10 דצמבר 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דוד בן שמעון
נתבע: פלאפון תקשורת בע"מ
שופט :
עורכי דין: